Logo Joga Gliwice
Logo Joga Gliwice
Studio Jogi wyjazdy
Studio Jogi wyjazdy
Studio Jogi wyjazdy
  • Wyjazdy
  • Wiosenne oczyszczenie z jogą i ajurwedą Siódmy Las 5-11.04.2024

Wiosenne oczyszczenie z jogą i ajurwedą Siódmy Las 5-11.04.2024

Wyjazd z jogą Siódmy Las 2024

Zapraszamy na wiosenny, oczyszczający wyjazd z jogą i ajurwedą do pięknego Siódmego Lasu. Skupimy się na tematach oczyszczania i detoksykacji organizmu – zarówno poprzez ruch, oddech, jak i dietę.


Będzie jak zawsze miękko, spokojnie i z czasem na złapanie głębszego oddechu. Będzie czas na zadbanie o siebie i regenerację, karmiąc zarówno swoje ciało jak i umysł tym, co najlepsze.


Wiosna to wspaniały moment na oczyszczanie. Dlaczego? Wszystko co zjadamy, wchłaniamy w okresie zimy zostaje z nami na dłużej. W czasie zimnych miesięcy zazwyczaj mniej się ruszamy, rzadziej ćwiczymy, mniej chodzimy czy biegamy. Płycej oddychamy. Mniej jemy surowych warzyw – w tym oczyszczających warzyw liściastych. To wszystko powoduje, że nasz organizm zwalnia. Zmniejsza się perystaltyka jelit, zwalniają wszelkie procesy wymiany i oczyszczania. Wszystko to, co w nas się znajduje, zostaje z nami do wiosny. Także toksyny oraz odpady przemiany materii. Dlatego też często w okresie wczesnowiosennym czujemy się zmęczeni – powodem tego w dużej mierze może być to, co jedliśmy w okresach zimniejszych.

Wakacje z jogą

W ajurwedzie dbamy o stały i stabilny poziom agni, czyli ognia trawiennego. To z nim jest ściśle związane nasze zdrowie, jako że odpowiada on za to jak przyswajamy i trawimy pokarm. Jednak nawet u osób, które mają naturalną łatwość trawienia i przyswajania (jak osoby o konstytucji pitta), mogą wystąpić zaburzenia spowodowane stresem, czy chociażby zmianą pór roku.


Podczas naszego czasu w Siódmym Lesie porozmawiamy o tym, jak bezpiecznie przeprowadzić się przez ten czas „przejściowy” pomiędzy porami roku, zadbać o stan naszych jelit oraz jak pobudzać nasz ogień trawienny zarówno za pomocą odpowiedniej diety, jak i ćwiczeń i oddechu. A to wszystko po to, żeby nie tylko poczuć się lżej, ale przede wszystkim zatroszczyć się o swoje zdrowie.


Będzie to również czas na spokojne pobycie na macie, na praktykę jogi, medytacji i pranayamy. Będziemy praktykować zarówno dynamicznie, jak i statycznie, spróbujemy zarówno energetycznej vinyasy i jivamukti jogi, jak i spokojnej yin i kojącej praktyki restoratywnej. Tak, żeby dać ciału zarówno wyzwanie, jak utulenie i rozluźnienie.


Miejsce, do którego Was zapraszamy to Siódmy Las – magiczna przestrzeń położone niedaleko Kazimierza Dolnego i Nałęczowa. Leży wśród dolin, łagodnych pagórków, pól i sadów. Siódmy Las to miejsce z duchem piękna i siłą otaczającej przyrody, wypełnione aromatami leśnych ziół, śpiewem ptaków i błękitem. Piękno architektury dorównuje okolicy.

wyjazd z jogą

Tradycyjne pięć domów zbudowanych z drewna i kamienia oraz cegły dopełnia całości. Drewniana willa z tarasami „Pod Jelonkiem”, kamienno-drewniana willa z oszkloną werandą „Suszarnia”, drewniana chatka „Jarzębina”, stodoła z wielką oszkloną werandą zawieszona nad paprociowym wąwozem i kamienno-drewniana willa „Kalina” z kolejną piękną werandą-kawiarnią – tuż nad wąwozem.


Wnętrza domów zostały stworzone z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Stare meble z duszą, pościel z koronką, patchworkowe narzuty, urocze lampki, kwiaty w oknach a wszystko cieplutkie i przytulne. Do tego trzy hektary drzew i kwiatów, wśród których można się zaszyć.
Wyżywienie będzie do wyboru: dieta wegetariańska z pysznymi, domowej roboty przetworami albo post warzywno-owocowy (redukcyjny i oczyszczający).


KIEDY: 5–11.04.2024
INWESTYCJA: 3100 zł
Zadatek w wysokości 800 zł jest potwierdzeniem rezerwacji wyjazdu.
Dane do przelewu:
STUDIO Izabela Raczkowska
ul. Dolnej Wsi 35
44-100 Gliwice
Bank ING
59 1050 1298 1000 0092 9253 1564
ZAPISY: https://bit.ly/wiosennydetox

wakacje z jogą

Przykładowy rozkład dnia:
8:30 ćwiczenia oddechowe (pranajama);
9:00 śniadanie;
11:30-12:30 praktyka jogi;
12:30-13:00 medytacja;
13:00 obiad;
16:00-17:00 praktyka jogi;
17:00-17:30 medytacja;
18:00 kolacja;
19:00 – 20:00 medytacja (relaksacja lub wykład)


Prowadzące:
IZABELA RACZKOWSKA
Nauczycielka jogi i medytacji. Pasjonatka zdrowego odżywiania, ajurwedy i leczenia dietą. Zakochana w jodze, w ruchu, w uważności, w oddechu, w ciszy.
Zauroczona po wielokroć Azją. Podróżniczka.
Założycielka i nauczycielka w Studio Jogi Izabeli Raczkowskiej.
Praktykująca pracę z ciałem od lat dziewięćdziesiątych pod okiem wielu polskich i zagranicznych nauczycieli. Praktykująca medytacje oraz techniki uważnościwo-koncentracyjne na kursach w Azji i Europie. Magister Inwestycji i Finansów UE Katowice, dyplomowana fizykoterapeutka AWF Wrocław, certyfikowana nauczycielka Vinyasa Krama Jogi, instruktorka Rekreacji Ruchowej z uprawnieniami państwowymi AWF Katowice, absolwentka Psychosomatycznych Praktyk Jogi AWF Wrocław. Wykładowca przedmiotu “Świadomość ciała” na Uniwersytecie Wrocławskim. Wykładowca Przedmiotów “Ajurweda”, “Biomedyczne podstawy jogi”, “Asany” na AWF Wrocław.


GOSIA WOJCIESZAK
Nauczycielka jogi, magister komunikacji, copywriterka. Zafascynowana neurobiologią i psychosomatyką, eksploruje oddziaływanie między ciałem a mózgiem w praktyce jogi.
Jogę praktykowała pod okiem nauczycieli w Polsce, Indiach, Hiszpanii, na Malcie, we Włoszech i Japonii. Ukończyłam YTT RYT 200 w Kerali, w Indiach oraz YIN YOGA RYT 60 we Włoszech. Absolwentka studiów podyplomowych Jogi Klasycznej na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie obroniła pracę dyplomową o psychosomatyce w praktyce jogi posturalnej.
Kocha taniec, zapach ogniska i szum oceanu.

Tagi wpisu