Studio Jogi o nas
Studio Jogi o nas
Studio Jogi o nas
  • O nas

O nas

Nazywam się Iza Raczkowska. Moje spotkanie z jogą nastąpiło w latach 90 w wyniku poszukiwań bardziej świadomej i holistycznej formy aktywności fizycznej. Potrzebowałam formy ruchu, która będzie angażować mój umysł, a nie tylko ciało. Posiadam doświadczenie w pracy z osobami borykającymi się z chorobami narządów ruchu oraz z osobami z chorobami układu kostno-stawowego zdobyte w czasie pracy w przychodni ortopedyczno-rehabilitacyjnej. Posiadam dwa dyplomy kursów fizykoterapii AWF we Wrocławiu. Uzyskałam dyplom Instruktora Rekreacji Ruchowej ze specjalnością Hatha Yoga (uprawnienia państwowe) u prof. Janusza Szopy na AWF w Katowicach. Zakończyłam kurs nauczycielski Vinyasa Krama Jogi u Maćka Wieloboba w Krakowie. Ukończyłam studia na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kierunku „Psychosomatyczne praktyki jogi” u prof. Leszka Kulmatyckiego. Obecnie wykładam też na tym kierunku AWF-u przedmioty "Biomedyczne podstawy jogi" oraz prowadzę zajęcia "Joga". Dodatkowo wykłądam także studentom przedmiot: "Ajurweda". Pracuję także jako wykładowca na kierunku filologicznym Uniwersytu Wrocławskiego i prowadzę zajecia ze "Świadomości ciała" na studiach Jogi Klasycznej. Obecnie wykładam też na tym kierunku AWF-u przedmioty "Biomedyczne podstawy jogi" oraz prowadzę zajęcia "Joga". Dodatkowo wykłądam także studentom przedmiot: "Ajurweda". Pracuję także jako wykładowca na kierunku filologicznym Uniwersytu Wrocławskiego i prowadzę zajecia ze "Świadomości ciała" na studiach Jogi Klasycznej.

Izabela Raczkowska

Od lat bardzo regularnie medytuję pogłębiając praktykę na kursach medytacji jogi w Indiach i medytacji buddyzmu tybetańskiego w Nepalu oraz w Europie u wielu nauczycieli. Brałam także udział w kursach medytacji Mindfulness różnych nauczycieli min. Jon Kabat-Zina (ukończyłam kurs medytacji mindfulness MBSR -Redukcja Stresu Oparta na Uważności) czy Eckharta Tolle. Biorę udział w wielu zajęciach, warsztatach i seminariach jogi zarówno w kraju jak i za granicą. Nie przestaję się rozwijać i uczyć. Piszę o filozofii i praktyce jogi oraz o zdrowym odżywianiu dla portalu www.bosonamacie.pl, www.portalyogi.pl, www.joga-abc.pl, www.joga-joga.pl. Współpracuję na stałe z miesięcznikiem JOGA, www.magazynjoga.pl oraz z magazynem Yoga&Ayurveda www.yoga-mag.pl gdzie regularnie publikuję artykuły. Od lat jestem wegetarianką i pasjonatką zdrowej kuchni. Szczerze pasjonuję się zdrowym odżywianiem, ziołolecznictwem i medycyną naturalną w szczególności ajurwedą. Jestem zakochana w Azji i jej kulturze. Regularnie podróżuję, zwiedzam i chłonę jej różnorodność. Każda z tych podróży coś we mnie zostawia, o coś wzbogaca. Najpełniej jednak definiuje mnie ciekawość, energia i optymizm pozwalające doceniać wszelkie aspekty życia.

Ewa Maciejowska-Figiel

Nazywam się Ewa Maciejowska-Figiel i w jodze zakochana jestem po uszy od 4 lat, kiedy to pierwszy raz trafiłam na zajęcia do Izy. Sport zawsze był obecny w moim życiu, lecz choroba uniemożliwiła mi kontynuowanie rozwijania pasji w liceum sportowym. Po długiej przerwie szukałam aktywności fizycznej, która zaspokoiłaby głód endorfin. I wtedy pojawiła się Ona! Joga szturmem wdarła się w moje życie, począwszy od zmian w ciele po ciągłą naukę pokory i uważności, aż do odnajdywania swojej przestrzeni, a w niej głębokiego spokoju i radości. A najlepsze jest to, że ścieżka jogi nigdy się nie kończy i czuję, że pozostanie ze mną na zawsze.


Aktualnie pobieram cenne nauki instruktorskie u Izy oraz uczestniczę w kursie instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością HATHA JOGA. Kiedy tylko mam okazje biorę udział w warsztatach i staram się ciągle poszerzać wiedzę. Oprócz jogania lubię śmigać na snowboardzie, leżeć plackiem na plaży, oglądać miliony filmów i słuchać ukochanej muzyki.

Nazywam się Magdalena Wyrostek. Pasją do jogi zaraziła mnie Iza, dzięki niej regularnie praktykuję od kilku lat. Swoją wiedzę pogłębiam uczestnicząc w warsztatach z różnymi nauczycielami, czytając tematyczne książki oraz prowadząc zajęcia. Jestem absolwentką Awf w Katowicach, ukończyłam studia podyplomowe „ Joga w profilaktyce i terapii”, kurs Aerial jogi oraz masażu tajskiego.

 

Poza mata znajduje czas na latanie w chuście, wspinanie się na ścianki, jazdę na rowerze i rolkach. Lubię długie spacery po lesie i przytulanie się do drzew. Cechuje mnie optymizm i ciekawość świata. Dzięki praktyce zgłębiam go bardziej i staję się uważniejszym, bardziej świadomym, (myślę) lepszym człowiekiem. Polecam!

Magdalena Wyrostek