Logo Joga Gliwice
Logo Joga Gliwice
Studio Jogi o nas
Studio Jogi o nas
Studio Jogi o nas
  • O nas

O nas

IZA RACZKOWSKA

Nazywam się Iza Raczkowska. Moje spotkanie z jogą nastąpiło w latach 90 w wyniku poszukiwań bardziej świadomej i holistycznej formy aktywności fizycznej. Potrzebowałam formy ruchu, która będzie angażować mój umysł, a nie tylko ciało. Posiadam doświadczenie w pracy z osobami borykającymi się z chorobami narządów ruchu oraz z osobami z chorobami układu kostno-stawowego zdobyte w czasie pracy w przychodni ortopedyczno-rehabilitacyjnej. Posiadam dwa dyplomy rocznych kursów fizykoterapii AWF we Wrocławiu. Uzyskałam dyplom Instruktora Rekreacji Ruchowej ze specjalnością Hatha Yoga (uprawnienia państwowe) u prof. Janusza Szopy na AWF w Katowicach. Zakończyłam kurs nauczycielski Vinyasa Krama Jogi u Maćka Wieloboba w Krakowie. Ukończyłam studia na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kierunku „Psychosomatyczne praktyki jogi” u prof. Leszka Kulmatyckiego. Ukończyłam kursy akredytowane przez Yoga Alliance dające międzynarodowe uprawnienia: 40 - hours Yin Yoga Teacher Trainning oraz 200-Hours Yoga Teacher Trainning Program. Obecnie jestem w trakcie 300-Hours Yoga Teacher Trainning Program oraz Ayurveda Certificate - Yoga Alliance YACEP. Obecnie wykładam też na tym kierunku AWF-u przedmioty "Biomedyczne podstawy jogi" oraz “Ajurweda”. Pracuję także jako wykładowca na kierunku filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego i prowadzę zajęcia ze "Świadomości ciała" na studiach Jogi Klasycznej. Dodatkowo wykładam także studentom uniwersytetu przedmiot “Ajurweda”.

Izabela Raczkowska

Od lat bardzo regularnie medytuję pogłębiając praktykę na kursach medytacji jogi w Indiach i medytacji buddyzmu tybetańskiego w Nepalu oraz w Europie u wielu nauczycieli. Brałam także udział w kursach medytacji Mindfulness różnych nauczycieli min. Jon Kabat-Zina (ukończyłam kurs medytacji mindfulness MBSR -Redukcja Stresu Oparta na Uważności) czy Eckharta Tolle. Biorę udział w wielu zajęciach, warsztatach i seminariach jogi zarówno w kraju jak i za granicą. Nie przestaję się rozwijać i uczyć. Piszę o filozofii i praktyce jogi oraz o zdrowym odżywianiu dla portalu www.bosonamacie.pl, www.portalyogi.pl, www.joga-abc.pl, www.joga-joga.pl. Współpracowałam z miesięcznikiem JOGA oraz z magazynem Yoga&Ayurveda, gdzie regularnie publikowałam artykuły.

 

Od lat jestem wegetarianką i pasjonatką zdrowej kuchni. Szczerze pasjonuję się zdrowym odżywianiem, ziołolecznictwem i medycyną naturalną w szczególności ajurwedą. Jestem zakochana w Azji i jej kulturze. Regularnie podróżuję szukając przestrzeni, które stworzyły jogę, medytacje i ajurwedę. Zwiedzam Azję i chłonę jej różnorodność. Każda z tych podróży coś we mnie zostawia, o coś wzbogaca.
Najpełniej jednak definiuje mnie ciekawość, energia i optymizm pozwalające doceniać wszelkie aspekty życia

Ewa Maciejowska-Figiel

EWA MACIEJOWSKA-FIGIEL

Nazywam się Ewa Maciejowska-Figiel i w jodze zakochana jestem po uszy od 2011 roku, kiedy to pierwszy raz trafiłam na zajęcia do Izy. Sport zawsze był obecny w moim życiu, lecz choroba uniemożliwiła mi kontynuowanie rozwijania pasji w liceum sportowym. Po długiej przerwie szukałam aktywności fizycznej, która zaspokoiłaby głód endorfin. I wtedy pojawiła się Ona! Joga szturmem wdarła się w moje życie, począwszy od zmian w ciele po ciągłą naukę pokory i uważności, aż do odnajdywania swojej przestrzeni, a w niej głębokiego spokoju i radości. A najlepsze jest to, że ścieżka jogi nigdy się nie kończy i czuję, że pozostanie ze mną na zawsze.

 

Aktualnie pobieram cenne nauki instruktorskie u Izy oraz uczestniczę w kursie instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością HATHA JOGA. Ukończyłam kurs Mindfulness Based Stress Reduction wg profesora Jona Kabata-Zinna. Jestem absolwentką studiów podyplomowych dla nauczycieli jogi: Psychosomatyczne Praktyki Jogi na Akademi Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Aktualnie jestem uczestnikiem studiów podyplomowych Relaksacja i Joga na Akademi Wychowania Fizycznego we Warszawie. Ponadto jestem w trakcie kursu nauczycielskiego u Patrycji Gawlińskiej.
Kiedy tylko mam okazje biorę udział w warsztatach i staram się ciągle poszerzać wiedzę. Oprócz jogania lubię śmigać na snowboardzie, leżeć plackiem na plaży, oglądać miliony filmów i słuchać ukochanej muzyki.

MAGDA WYROSTEK

Nazywam się Magdalena Wyrostek. Pasją do jogi zaraziła mnie Iza, dzięki niej regularnie praktykuję od kilku lat. Swoją wiedzę pogłębiam uczestnicząc w warsztatach z różnymi nauczycielami, czytając tematyczne książki oraz prowadząc zajęcia. Jestem absolwentką AWF w Katowicach - kierunek “Wychowanie fizyczne”. Ukończyłam studia podyplomowe „ Joga w profilaktyce i terapii”, kurs Aerial jogi oraz masażu tajskiego.


Poza matą znajduje czas na latanie w chuście, wspinanie się na ścianki, jazdę na rowerze i rolkach. Lubię długie spacery po lesie i przytulanie się do drzew. Cechuje mnie optymizm i ciekawość świata. Dzięki praktyce zgłębiam go bardziej i staję się uważniejszym, bardziej świadomym, (myślę) lepszym człowiekiem. Uwielbiam ludzi i jogę - dlatego “praca” w studio sprawia, że czuję się spełniona :)

Magdalena Wyrostek
Ania Stepanik

ANIA STEPANIK

Nazywam się Ania Stepanik. Aktywność fizyczna towarzyszy mi od szkoły podstawowej, natomiast moja historia z jogą rozpoczęła się w 2013 roku, kiedy to trafiłam na zajęcia do Izy. Świat jogi wciągnął mnie wtedy na dobre. Oprócz vinyasa jogi pod okiem Izy Raczkowskiej, praktykowałam również ashtanga jogę, oraz brałam udział w zajęciach, warsztatach i wyjazdach pogłębiających moją świadomość ciała, oraz wiedzę na temat asan i praktyki.

 

W 2019 roku ukończyłam roczny kurs nauczycielski pod okiem profesora Janusza Szopy uzyskując tytuł Instruktora Rekreacji Ruchowej Hatha Joga, zwieńczony wyjazdem do Indii gdzie praktykowałam pod jego opieką.

 

Od 2019 roku prowadzę swoje własne zajęcia jogi w zaprzyjaźnionej szkole sztuk walki. Oprócz jogi lubię wyciszać się przemierzając długości basenu, gotując a od kilku lat moje serce skradło również żeglarstwo. Forma praktyki jaka jest mi najbliższa i odpowiada mojemu temperamentowi to vinyasa i flow, choć doceniam również bardziej statyczną jin jogę. Moja praktyka daje mi sprawność i kształtuje uważność, oraz uczy cierpliwości w ciągłym doskonaleniu i pogłębianiu swoich możliwości.

ŁUKASZ PROCEK

Przygoda z jogą rozpoczęła się dla mnie w 2016, kiedy trafiłem na pierwsze zajęcia Ashtangi u Magdy Mironowicz. Od tego momentu powoli i systematycznie wszystko zostało Ashtandze podporządkowane. Uczestniczyłem i w dalszym ciągu biorę udział w licznych warsztatach oraz wyjazdach zarówno z polskimi jak i zagranicznymi nauczycielami. Ukończyłem kurs nauczycielski Ashtanga Vinyasa Yoga 200H TTC (Yoga Alliance) u Mateusza Dekera oraz Ani Olszewskiej.


Dlaczego joga? Uważność, ugruntowanie w codzienności, spokój to znalazłem na macie i za to jestem wdzięczny. A poza jogą? Rodzina, wspinaczka, góry, podróże dalsze i bliższe, muzyka praz fotografia. Wszystko to próbuje połączyć w moim życiu w jedną całość.

Łukasz Procek
Ola Świderska

OLA ŚWIDERSKA

Nazywam się Ola Świderska. Na pierwsze zajęcia jogi zabrała mnie siostra w 2009 roku. Moje mylne przekonanie, że joga nie jest dla mnie bo to tylko siedzenie i medytowanie natychmiast zniknęło. Spodobało mi się bardzo i zaczęłam poszukiwać miejsca do regularnej praktyki. Trafiłam na zajęcia jogi do studia Izy i coraz bardziej przekonywałam się, że joga jest właśnie tą formą ruchu, której potrzebuje moje ciało. Wcześniej ruch też był obecny w moim życiu, bo od dziecka uczęszczałam na zajęcia tańca i baletu. I choć w którymś momencie nie podążałam już taneczną drogą, to poszukiwałam takiej formy aktywności, w której chodzi o coś więcej niż tylko wysiłek fizyczny bądź rywalizację, i w której ciało pracuje zgodnie z jakimś rytmem. Praca z ciałem w jodze stała się też pracą z umysłem i koncentracją. W 2020 roku ukończyłam kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością Hatha Joga pod patronatem prof. AWF Janusza Szopy. W tym samym roku, ukończyłam też kurs MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction). W 2021 ukończyłam kurs “Joga jako narzędzie terapeutyczne wspierające rozwój dziecka”. W miarę możliwości uczestniczę w różnych warsztatach poświęconych jodze zdobywając nową wiedzę od innych nauczycieli. A poza jogą uwielbiam jazdę na rowerze, czytanie książek i kontakt z naturą.

ŻANETA CZERNIAK

Aktywność fizyczna towarzyszyła mi od zawsze - od kiedy sięgnę pamięcią.

Bieganie, pole dance, wspinaczka, siłownia...

 

I nagle w 2016 roku na mojej drodze stanęła Ona "JOGA" miłość od pierwszego Samastithi.

 

W jodze rozkochała mnie Ewa Śnieżko-Błocka ( która do dziś jest wielkim wsparciem na mojej jogicznej ścieżce).

 

Powoli świat jogi zaczął mnie wciągać.

Droga, którą podążam to Ashtanga Vinyasa Yoga, bo to właśnie ten rodzaj jogi jest nazywany medytacją w ruchu. Astanga Vinyasa Yoga sprawia, że moja świadomość potrafi się zakotwiczyć i płynąć z rytmem asan. Dzięki niej uczę się tego co dzieje się w moim wnętrzu, a jednocześnie pełniej doświadczam tego co dzieje się dookoła mnie.

 

Ukończyłam kurs instruktora rekreacji ruchowej o specjalności joga. Regularnie uczestniczę w warsztatach zarówno u polskich jak i zagranicznych nauczycieli. Ukończyłam kurs nauczycielski Ashtanga Viniasa Joga w Akademii Ruchu Beata Darowska, która jest wspaniałym nauczycielem i asystentką samego Johna Scota.

Żaneta Czerniak

Oprócz wiedzy dotyczącej jogi zgłębiam wiedzę dotyczącą uwięzionych emocji i traum w ciele, w szkole Recall Healung Romuald Kosznik, którą później przekazuje uczniom na macie.

 

Jestem również certyfikowanym nauczycielem jogi twarzy, trenerem radykalnego wybaczania oraz terapeutą poprzez masaż energetyczny.

Prywatnie kosmetolog, mama, babcia, miłośniczka podróży z plecakiem przez świat, fascynatka fizyki kwantowej. Kochająca ludzi, góry, przyrodę i wszystko co przynosi życie.