Logo Joga Gliwice
Logo Joga Gliwice
Studio Jogi wyjazdy
Studio Jogi wyjazdy
Studio Jogi wyjazdy
  • Wyjazdy
  • Podróż „na dach świata” - Magiczny Tybet 11.05.2024

Podróż „na dach świata” - Magiczny Tybet 11.05.2024

podróż „na dach świata” - Magiczny Tybet 11.05.2024

Zapraszam Cię w podróż na majestatyczny „dach świata”. Odwiedzimy dwa wyjątkowe kraje pełne oszałamiających krajobrazów, serdecznych mieszkańców i wyjątkowej duchowości - Nepal i Tybet.


Nepal jest miejscem o niezwykłej przyrodzie, bogatej historii i unikalnej kulturze. Leżący w Himalajach urokliwy kraj jest znany z majestatycznych szczytów górskich, w tym najwyższego na świecie, Mount Everest.


Jednak Nepal to nie tylko przepiękna sceneria gór. Kraj ten kryje w sobie wiele innych skarbów. Jednym z nich jest Dolina Katmandu, która jest tętniącym życiem sercem kulturalnym i historycznym kraju. Tam można odwiedzić piękne stare miasto - starożytne świątynie, pagody, pałace, które przypominają o bogatej historii Nepalu. Tam można zjeść najpyszniejsze momosy - tradycyjne pierożki z warzywami. Zagubić się w wąskich uliczkach i kolorowych targowiskach.


Nepal to kraj przepełniony niewymuszoną duchowością, która wplatając się w codzienność tworzy niesamowity koloryt. To tu urodził się Budda i tu są ważne świątynie różnych odłamów buddyzmu. Aure Nepalu dopełnia hinduizm. To w Katmandu jest Pashupatinath, która jest jednym z najważniejszych miejsc kultowych dla wyznawców hinduizmu.


Nepalczycy są również znani z wyjątkowej serdeczności, gościnności i otwartości, co sprawia, że podróżujący czują się mile widziani i często są zapraszani do udziału w lokalnych ceremoniach i obrzędach.

Tybet 2024 wyjazd

Tybet zaś to magia. To symbol. Podróż tu - to podróż w czasie. Miejsce wyjątkowe i niezwykłe, pełne tajemniczości i głębokiej duchowości. Położony na wysokich i surowych himalajskich płaskowyżach, Tybet jest nadal uważany za jedno z najbardziej niedostępnych miejsc na ziemi. Jego zaś wyjątkowa kultura i duchowość powstawała przez stulecia właśnie w wyniku tej naturalnej izolacji.


Tybet jest domem dla wielu buddyjskich klasztorów, świątyń i świętych miejsc buddyzmu, które przyciągają pielgrzymów z całego świata. Jeden z najważniejszych z nich to Pałac Potala w Lhasie, który był niegdyś tradycyjną siedzibą Dalajlamy.


Tybet jest znany ze swojej unikalnej tradycji. Można tu zobaczyć tradycyjne tańce, unikatowe rękodzieło, posłuchać miejscowej muzyki, i podziwiać ręcznie tkane tkaniny.


To kraj, na którego terenie jest najświętsza góra czterech religii Kailash wokół, której zrobimy trekking podążając z korowodem pielgrzymów.
Tybet to także miejsce, gdzie można doświadczyć wyjątkowej ciszy i spokoju. Majestatyczne krajobrazy, rozległe przestrzenie łąk, malownicze lodowce i starożytne okopcone świątynie naturalnie wprowadzają w stan kontemplacji i refleksji. Medytacja jest tutaj praktykowana przez mieszkańców od wieków, a energię tego miejsca można wyczuć wszędzie.


Zapraszamy Was na niezwykłą i jedyną w swoim rodzaju wyprawę na dach świata. W czasie wyjazdu będę opowiadać o kulturze i duchowości zwiedzanych miejsc oraz uczyć medytacji.


W czasie wyjazdu odwiedzimy najbardziej znane miejsca w Nepalu, takie jak Boudhanath, Swyambunath Stupa, Durbar Square w Katmandu. Po Nepalu rozpoczniemy eksplorację Tybetu, gdzie nasze oczy zachwycać będą nieprawdopodobne krajobrazy Himalajskie. Zobaczymy też najważniejsze kulturowo i historycznie miejsca Tybetu na czele z Shigatse, Gyantse oraz słynnym Pałacem Potala i klasztorem Diraphrug. Odwiedzimy tamtejsze monastyry i weźmiemy udział w 2,5 dniowym, niezwykłym trekkingu w pobliżu świętej góry Kajlaś.


Jedyna taką podróż - także wewnętrzna ❤️

Tybet 2024 wyjazd

PROGRAM

 

Dzień 1. Wylot z Warszawy
Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Przelot do Kathmandu przez port tranzytowy.


Dzień 2. Kathmandu
Przylot do Kathmandu. Czas na odpoczynek i nocleg.


Dzień 3. Formalności wizowe / Dolina Kathmandu
Po śniadaniu wizyta w Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej w celu złożenia dokumentów uprawniających do wjazdu na teren Tybetu. Następnie zwiedzanie pereł Doliny Kathmandu. Najpierw przejazd do Lalitpur aby zobaczyć plac Patan Durbar - znajdujący się na liście dziedzictwa UNESCO architektury Newarskiej z ogromem ciekawych budowli m.in. średniowiecznym Pałacem Królewskim. Dalej jedno z najstarszych miejsc kultu w Nepalu, czyli kompleks świątynny Swayambhunath. Na koniec pełnego wrażeń dnia powrót do Kathmandu i zwiedzanie Boudhanath - jednej z największych kulistych stup nie tylko w Nepalu, ale i na świecie.


Dzień 4. Kathmandu
Dzień spędzimy na dokończeniu formalności w Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej. Dalej zaś czas na relaks, zakup pamiątek i integrację.


Dzień 5: Kathmandu
Od rana wybierzemy się na plac Bhaktapur Durbar, kolejny po Patan obiekt tego typu - jeden z trzech znajdujących się w Nepalu. Po południu przejazd do Monastyru Namo Buddha, jednego z najświętszych miejsc buddyzmu. W miejscu tym odbędzie się nocleg.


Dzień 6: Kathmandu
Powrót do Kathmandu. Odbiór dokumentów z Ambasady. Czas na dalszą eksplorację miasta.

wyjazd magiczny Tybet

Dzień 7: Kathmandu - Lhasa
Przelot z Kathmandu na tybetańskie lotnisko Gonghar i przejazd do Lhasy - największego miasta Tybetańskiego Rejonu Autonomicznego a zarazem jego stolicy. Powitanie z Tybetem i nocleg w hotelu.


Dzień 8: Lhasa
Od rana zwiedzanie miasta. Zaczniemy od Pałacu Potala, czyli najwyżej położonego Pałacu na świecie. Był on w przeszłości zimową rezydencją nominalnych władców regionu do momentu nieudanego powstania antychińskiego. To właśnie w jego wyniku Dalajlama XIV musiał przenieść się na tereny należące do Indii. Po pałacu przyjdzie czas na zwiedzanie Świątyni Jokhang, najstarszej buddyjskiego miejsca kultu w Tybecie. Ostatnim punktem tego dnia będzie Pałac Norbulinkha, którego nazwa z tybetańskiego oznacza "Ogród Skarbów". Ten obiekt był z kolei letnią rezydencją lokalnych władców (aż do 1959 roku). Po pełnym wrażeń dniu nocleg w hotelu.


Dzień 9: Shigatse
Po śniadaniu przejazd do Shigatse, drugiego największego miasta Tybetu. Po drodze wizyta w mieście Gyantse - niegdyś jednym z najważniejszych ośrodków Tybetańskich położonym niegdyś na styku kilku ważnych szlaków kupieckich. Odwiedzimy Khumbum i Stupie Pelkhor. Następnie przejedziemy nad święte jezioro Yamdrok, gdzie rzucimy okiem na malowniczą okolicę. W Shigatse udamy się na nocleg.


Dzień 10: Shigatse - Shegar
Po śniadaniu przechadzek po Shigatse ciąg dalszy. Wizyta w Monastyrze Tashilumpho zbudowanym w 1447 roku przez Pierwszego Dalajlamę. Następnie przejazd do Shegar.


Dzień 11: Rongbuk - Saga
Przejazd do Rongbuk. Wizyta w Monastyrze Rongbuk z niezwykłym widokiem na Everest. Popołudniowy przejazd do Saga.

wyjazd do Tybetu 2024

Dzień 12: Saga - Darchen
Śniadanie a następnie rozpoczęcie podróży do Darchen. Miejsce to jest swoistymi wrotami do pielgrzymek w okolice świętej Góry Kailash. Po dotarcie na miejsce chwila oddechu przed rozpoczęciem trekkingu.


Dzień 13 -15. Trekking w pobliżu świętej góry Kailaś
Rozpoczęcie trekkingu. Pierwszy punkt: Tarboche Flagpole. Następnie kontynuacja podróży, nocleg w okolicach klasztoru Diraphug. Trekking do Zutulpuk, przekroczenie przełęczy Dolmala. Po zakończeniu trekkingu przejazd do Saga.


Dzień 16. Przejazd do Kyirong
Po śniadaniu przejazd do Kyirong.


Dzień 17. Przejazd do Nuwakot
Przejazd do Nuwakot.


Dzień 18. Kathmandu
Pożegnanie z Tybetem. Przejazd do Kathmandu, czas na ostatnie integracje i zakupy.

 

Dzień 19. Wyjazd do Polski
Wylot w kierunku kraju przez port tranzytowy.

 

Dzień 20. Przylot do Warszawy.

 

Uwagi: program w Nepalu, przed wylotem do Tybetu, może ulec zmianie

Wyjazd tybet 2024

Termin: 11-30.05.2024


CENA: 5000 zł + 2500 USD (płatne do 6.04.2024 w USD lub w PLN wg kursu sprzedaży NBP z 29.03.2024)


CENA ZAWIERA:
opiekę pilota z j. polskim przez cały czas trwania programu;
ubezpieczenie turystyczne;
składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;


Tybet
- zakwaterowanie w hotelach lub schroniskach (według programu);
- śniadania;
- lokalny przewodnik tybetański;
- prywatny transport autobusem/vanem;
- bilety wstępu;
- potrzebne pozwolenia;
- w razie potrzeby: maska tlenowa w vanie;
- opłata za wizę chińską z pozwoleniem na wjazd na teren Tybetu;


Nepal

- zakwaterowanie w hotelach oraz klasztorze;
- transport w prywatnym vanie z klimatyzacją;
- transfery lotniskowe;
- bilety wstępu;
- śniadania oraz obiad w klasztorze Namo Buddha;
- lokalny, anglojęzyczny przewodnik nepalski;
- bilety wstępu;
- lokalne podatki.


Cena nie zawiera
- opłat za międzynarodowe bilety lotnicze na trasie Warszawa-Katmandu-Warszawa oraz Katmandu-Lhasa. Koszt biletów wynosi ok. 5000-6000 PLN;
- opłaty za wizę nepalską (60 USD);
- posiłków poza wymienionymi;
- wydatków osobistych;
- napiwków.

Tybet 2024
Tagi wpisu