Logo Joga Gliwice
Logo Joga Gliwice
Studio Jogi wyjazdy
Studio Jogi wyjazdy
Studio Jogi wyjazdy
  • Wyjazdy
  • WAKACJE Z JOGĄ & AJURWEDĄ: ODMŁADZANIE - LIPIEC 2023

WAKACJE Z JOGĄ & AJURWEDĄ: ODMŁADZANIE - LIPIEC 2023

Po raz kolejny zapraszamy na czas dla ciała i ducha podczas wakacji z jogą i ajurwedą. W tym roku, poza praktyką na macie, będziemy rozmawiać o odmładzaniu, a konkretnie o tym, co w tym temacie mówią nauki ajurwedy i medycyny chińskiej 🌿


Będzie miękko, sielsko i wartościowo. Będzie czas na zadbanie o siebie, o swoją praktykę i oddech, karmiąc zarówno ciało, jak i umysł tym, co najlepsze.


Będzie o pięknie, i tym o tym, jak o nie zadbać, zarówno poprzez dietę jak i odpowiednie nawyki. A czym jest piękno według ajurwedy? To nie tylko to, jak się prezentujemy zewnętrznie – figura, zdrowa skóra, brak zmarszczek czy stan włosów i paznokci są tu drugorzędne – traktuje się je raczej jako dopełnienie, prosty skutek zdrowia fizycznego, równowagi emocjonalnej, rozwijania świadomości oraz zdolności umysłowych, siły wewnętrznej i witalności, akceptacji siebie, prawdy, zgody na świat oraz radości życia. Ponieważ prawdziwe piękno to manifestacja naszej faktycznej jakości. To, co jest na zewnętrz jest manifestacją naszego wnętrza – i dosłownie i w przenośni.

wakacje z jogą

Będziemy skupiać się na na naturalnych sposobach dbania o ciało i twarz a tematem przewodnim będzie odmładzanie – RASAJANA, czyli ajurwedyjska technika służąca odnowie biologicznej, odmłodzeniu i oczyszczeniu organizmu, w skład której wchodzi zarówno ziołolecznictwo, terapie, dieta jak i konkretne założenia dotyczące stylu życia. Zgodnie z naukami ajurwedy z biegiem życia w każdym z nas, niezależnie od naszej indywidualnej konstytucji, wzmaga się dosha VATA, czyli połączenie eteru i powietrza. Wiąże się to ze zwiększeniem subtelności, ruchu, lekkości, suchości, chropowatości i chłodu.

Starzenie się jest procesem naturalnym. Nie da się go zatrzymać i nie należy tego robić – można jednak go spowalniać i łagodzić. I o tym będziemy rozmawiać podczas tegorocznych wakacji w Siódmym Lesie.


Spojrzymy na procesy starzenia również z perspektywy nauk medycznych – będzie o wpływie wyników krwi, składu chemicznego ciała na starzenie się oraz ich powiązaniach z ajurwedą i TMC. Porozmawiamy o tym jak działają mięśnie twarzy i jak można tę wiedzę wykorzystać w praktyce masaży twarzy oraz ćwiczeń (m.in. w oparciu o techniki japońskie) oraz jak na nasze mięśnie twarzy wpływa środowisko w jakim żyjemy. Porównamy zalecenia ajurwedy z tradycyjną medycyną chińską oraz porozmawiamy o tym dlaczego nieprawidłowo wykonywana „joga twarzy” tak naprawdę przyspiesza procesy starzenia.

A w tym wszystkim nie zabraknie konkretnych sposobów na zadbanie o siebie, na spowolnienie (a może nawet niejako odwrócenie) wskazówek zegara, dbając jednocześnie o swoje zdrowie i witalność.

WAKACJE Z JOGĄ & AJURWEDĄ: ODMŁADZANIE - LIPIEC 2023

No i przede wszystkim - będzie czas na spokojne pobycie na macie, na praktykę jogi, medytacji i pranayamy. Będziemy praktykować zarówno dynamicznie, jak i statycznie, spróbujemy zarówno energetycznej vinyasy i jivamukti jogi, jak i spokojnej yin i kojącej praktyki restoratywnej. Tak, żeby dać ciału zarówno wyzwanie, jak utulenie i rozluźnienie.


Miejsce, do którego Was zapraszamy to Siódmy Las – magiczna przestrzeń położone niedaleko Kazimierza Dolnego i Nałęczowa. Leży wśród dolin, łagodnych pagórków, pól i sadów. Siódmy Las to miejsce z duchem piękna i siłą otaczającej przyrody, wypełnione aromatami leśnych ziół, śpiewem ptaków i błękitem. Piękno architektury dorównuje okolicy.

Tradycyjne pięć domów zbudowanych z drewna i kamienia oraz cegły dopełnia całości. Drewniana willa z tarasami „Pod Jelonkiem”, kamienno-drewniana willa z oszkloną werandą „Suszarnia”, drewniana chatka „Jarzębina”, stodoła z wielką oszkloną werandą zawieszona nad paprociowym wąwozem i kamienno-drewniana willa „Kalina” z kolejną piękną werandą-kawiarnią – tuż nad wąwozem.

Wnętrza domów zostały stworzone z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Stare meble z duszą, pościel z koronką, patchworkowe narzuty, urocze lampki, kwiaty w oknach a wszystko cieplutkie i przytulne. Do tego trzy hektary drzew i kwiatów, wśród których można się zaszyć.


Wyżywienie będzie do wyboru: dieta wegetariańska z pysznymi, domowej roboty przetworami i wypiekami albo post warzywno-owocowy (redukcyjny i oczyszczający).

WAKACJE Z JOGĄ & AJURWEDĄ: ODMŁADZANIE - LIPIEC 2023

KIEDY:

Turnus I: 1-7.07.2023
Turnus II: 8–14.07.2023


INWESTYCJA: 2800 zł

Zadatek: w wysokości 500 zł jest potwierdzeniem rezerwacji wyjazdu.


Dane do przelewu:

STUDIO Izabela Raczkowska

ul. Dolnej Wsi 35

44-100 Gliwice

Bank ING

59 1050 1298 1000 0092 9253 1564

Przykładowy rozkład dnia:

8:30 ćwiczenia oddechowe (pranajama);

9:00 śniadanie;

11:30-12:30 praktyka jogi;

12:30-13:00 medytacja;

13:00 obiad;

16:00-17:30 taktyka jogi;

17:30-18:00 medytacja;

18:00 kolacja;

19:00 – 20:00 japoński odmładzający masaż twarzy lub wykład


Prowadzące:


IZABEL RACZKOWSKA

Nauczycielka jogi i medytacji. Pasjonatka zdrowego odżywiania, ajurwedy i leczenia dietą. Zakochana w jodze, w ruchu, w uważności, w oddechu, w ciszy. Zauroczona po wielokroć Azją. Podróżniczka. Założycielka i nauczycielka w Studio Jogi Izabeli Raczkowskiej. Praktykująca pracę z ciałem od lat dziewięćdziesiątych pod okiem wielu polskich i zagranicznych nauczycieli. Praktykująca medytacje oraz techniki uważnościwo-koncentracyjne na kursach w Azji i Europie. Magister Inwestycji i Finansów UE Katowice, dyplomowana fizykoterapeutka AWF Wrocław, certyfikowana nauczycielka Vinyasa Krama Jogi, instruktorka Rekreacji Ruchowej z uprawnieniami państwowymi AWF Katowice, absolwentka Psychosomatycznych Praktyk Jogi AWF Wrocław. Wykładowca przedmiotu “Świadomość ciała” na Uniwersytecie Wrocławskim. Wykładowca Przedmiotów “Ajurweda”, “Biomedyczne podstawy jogi”, “Asany” na AWF Wrocław.


GOSIA WOJCIESZAK

Nauczycielka jogi, magister komunikacji, copywriterka. Zafascynowana neurobiologią i psychosomatyką, eksploruje oddziaływanie między ciałem a mózgiem w praktyce jogi. Jogę praktykowała pod okiem nauczycieli w Polsce, Indiach, Hiszpanii, na Malcie, we Włoszech i Japonii. Ukończyłam YTT RYT 200 w Kerali, w Indiach oraz YIN YOGA RYT 60 we Włoszech. Absolwentka studiów podyplomowych Jogi Klasycznej na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie obroniła pracę dyplomową o psychosomatyce w praktyce jogi posturalnej. Kocha taniec, zapach ogniska i szum oceanu. Nomadka z wyboru, obecnie w Japonii.


Zapraszamy!

wakacje z ajurwedą
Tagi wpisu