Logo Joga Gliwice
Logo Joga Gliwice
Studio Jogi wyjazdy
Studio Jogi wyjazdy
Studio Jogi wyjazdy
  • Wyjazdy
  • Wakacje z jogą i ajurwedą - profilaktyka zdrowia - dwa turnusy, Siódmy Las, lipiec 2024

Wakacje z jogą i ajurwedą - profilaktyka zdrowia - dwa turnusy, Siódmy Las, lipiec 2024

Po raz kolejny zapraszamy na czas dla ciała i ducha podczas wakacji z jogą i ajurwedą. W tym roku, poza praktyką na macie, będziemy rozmawiać o tym, jak rozpoznać swoją doshę (konstytucję) ajurwedyjską, co to dla Ciebie znaczy oraz o sposobach na znalezienie wewnętrznej równowagi poprzez ruch, oddech, dietę oraz codzienne czynności 🌿


Będzie miękko, sielsko i wartościowo. Będzie czas na zadbanie o siebie, o swoją praktykę i oddech, karmiąc zarówno ciało, jak i umysł tym, co najlepsze.


Porozmawiamy o tym jak ajurweda zapatruje się zdrowie i jego profilaktykę. Jak wykorzystać wiedzę o swojej konstytucji do znalezienie harmonii zarówno w ciele jak i w umyśle. Wykonamy test ajurwedyjski definiujący Twoją urodzeniową doshę i sprawdzimy jak się do tego ma Twój stan obecny. Podczas wykładów poznamy ogrom praktycznych sposobów, jak wykorzystać tę wiedzę o sobie w praktyce, dążąc do umiejętnej autoregulacji w ciele i umyśle.


Porozmawiamy również o sposobach dbania o zdrowie poprzez odpowiednio dobraną dietę, suplementację, zioła oraz pracę z umysłem podczas medytacji. Jest to równie ważne, gdyż z punktu widzenia ajurwedy całokształt naszego działania w życiu ma wpływ na stan naszego zdrowia, zarówno fizycznego jak i psychicznego.
Wszystko wpływa na wszystko. To, co jest na zewnętrz jest manifestacją naszego wnętrza – i dosłownie i w przenośni.


Spojrzymy również na zalecenia ajurwedy z perspektywy współczesnej medycyny i najnowszych badań medycznych – pokazując, że obecnie nauka potwierdza to, co w Indiach ludzie wiedzieli już tysiące lat temu. Nie zabraknie konkretnych sposobów na zadbanie o siebie, o swoje zdrowie i witalność. Tak, żebyśmy mogli cieszyć się zdrowym i sprawnym ciałem i umysłem jak najdłużej!


No i przede wszystkim - będzie czas na spokojne pobycie na macie, na praktykę jogi, medytacji i pranayamy. Będziemy praktykować zarówno dynamicznie, jak i statycznie, spróbujemy zarówno energetycznej vinyasy i jivamukti jogi, jak i spokojnej yin i kojącej praktyki restoratywnej. Tak, żeby dać ciału zarówno wyzwanie, jak utulenie i rozluźnienie.


Miejsce, do którego Was zapraszamy to Siódmy Las – magiczna przestrzeń położone niedaleko Kazimierza Dolnego i Nałęczowa. Leży wśród dolin, łagodnych pagórków, pól i sadów. Siódmy Las to miejsce z duchem piękna i siłą otaczającej przyrody, wypełnione aromatami leśnych ziół, śpiewem ptaków i błękitem. Piękno architektury dorównuje pięknu okolicy.


Tradycyjne pięć domów zbudowanych z drewna i kamienia oraz cegły dopełnia całości. Drewniana willa z tarasami „Pod Jelonkiem”, kamienno-drewniana willa z oszkloną werandą „Suszarnia”, drewniana chatka „Jarzębina”, stodoła z wielką oszkloną werandą zawieszona nad paprociowym wąwozem i kamienno-drewniana willa „Kalina” z kolejną piękną werandą-kawiarnią – tuż nad wąwozem.


Wnętrza domów zostały stworzone z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Stare meble z duszą, pościel z koronką, patchworkowe narzuty, urocze lampki, kwiaty w oknach a wszystko cieplutkie i przytulne. Do tego trzy hektary drzew i kwiatów, wśród których można się zaszyć.


Wyżywienie będzie do wyboru: dieta wegetariańska z pysznymi, domowej roboty przetworami i wypiekami albo post warzywno-owocowy (redukcyjny i oczyszczający).


KIEDY:
I turnus: 29.06 – 5.07
II turnus: 6.07 – 12.07


ZAPISY: https://bit.ly/ajuprofilaktyka
INWESTYCJA: 3200 zł
Zaliczka: w wysokości 800 zł jest potwierdzeniem rezerwacji wyjazdu.


Dane do przelewu:
STUDIO Izabela Raczkowska
ul. Dolnej Wsi 35
44-100 Gliwice
Bank ING
59 1050 1298 1000 0092 9253 1564


Przykładowy rozkład dnia:
8:30 ćwiczenia oddechowe (pranajama);
9:00 śniadanie;
11:30-12:30 praktyka jogi;
12:30-13:00 medytacja;
13:00 obiad;
16:00-17:00 praktyka jogi;
17:00-17:30 medytacja;
18:00 kolacja;
19:00 – 20:00 medytacja (relaksacja lub wykład)


Prowadzące:
IZABEL RACZKOWSKA
Nauczycielka jogi i medytacji. Pasjonatka zdrowego odżywiania, ajurwedy i leczenia dietą. Zakochana w jodze, w ruchu, w uważności, w oddechu, w ciszy.
Zauroczona po wielokroć Azją. Podróżniczka.
Założycielka i nauczycielka w Studio Jogi Izabeli Raczkowskiej.
Praktykująca pracę z ciałem od lat dziewięćdziesiątych pod okiem wielu polskich i zagranicznych nauczycieli. Praktykująca medytacje oraz techniki uważnościwo-koncentracyjne na kursach w Azji i Europie. Magister Inwestycji i Finansów UE Katowice, dyplomowana fizykoterapeutka AWF Wrocław, certyfikowana nauczycielka Vinyasa Krama Jogi, instruktorka Rekreacji Ruchowej z uprawnieniami państwowymi AWF Katowice, absolwentka Psychosomatycznych Praktyk Jogi AWF Wrocław. Wykładowca przedmiotu “Świadomość ciała” na Uniwersytecie Wrocławskim. Wykładowca Przedmiotów “Ajurweda”, “Biomedyczne podstawy jogi”, “Asany” na AWF Wrocław.


GOSIA WOJCIESZAK
Nauczycielka jogi, magister komunikacji, copywriterka. Zafascynowana neurobiologią i psychosomatyką, eksploruje oddziaływanie między ciałem a mózgiem w praktyce jogi.
Jogę praktykowała pod okiem nauczycieli w Polsce, Indiach, Hiszpanii, na Malcie, we Włoszech i Japonii. Ukończyłam YTT RYT 200 w Kerali, w Indiach oraz YIN YOGA RYT 60 we Włoszech. Absolwentka studiów podyplomowych Jogi Klasycznej na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie obroniła pracę dyplomową o psychosomatyce w praktyce jogi posturalnej.
Kocha taniec, zapach ogniska i szum oceanu.

Tagi wpisu