Logo Joga Gliwice
Logo Joga Gliwice
Studio Jogi wyjazdy
Studio Jogi wyjazdy
Studio Jogi wyjazdy
 • Wyjazdy
 • Wyjazd z medytacją do Małego Tybetu - 7.08.2022 :)

Wyjazd z medytacją do Małego Tybetu - 7.08.2022 :)

Pomiędzy Wyżyna Tybetańską, a łańcuchami górskimi Himalajów i Karakorum  leży magiczna kraina  Ladakh zwana także “Małym tybetem”. Przecina ja zachwycająca i malownicza Dolina Indusu. Jej położenie geograficzne zapewniające niedostępność i izolacje spowodowało, że zachowała się tam niesamowita surowa przyroda, odrębna kultura oraz tradycyjna filozofia buddyzmu tybetańskiego. To kraina otwartych i pogodnych ludzi, przepięknych tybetańskich klasztorów, stup oraz setek flag modlitewnych łopoczących na wietrze. Wśród wysokich przełęczy, ośnieżonych szczytów najwyższych gór, surowych krajobrazów równin rozpościerają się zielone pastwiska owiec oraz jaków. Zaraz obok niej leży jakże odmienny kulturowo ale równie majestatyczny i przepiękny Kaszmir. Pełny ryżowych pól i sadów. To miejsce stanowiące indyjski mix kultur hinduistycznej i muzułmańskiej. Miejsce stanowiące niegdyś centrum sanskrytu. Pełne pięknych drewnianych meczetów oraz mongolskich ogrodów. 

 

 

Zapraszam Was serdecznie w podróż do miejsc magicznych i wyjątkowych. Zaczniemy od wielokolorowej, tętniącej życiem metropolii Delhi - pełnej smaków i kolorów Indii. W Kaszmirze zobaczymy przepiękne ogrody i meczety. W Ladakhu zaś położone wysoko klimatyczne klasztory i warownie.  Przyroda nada naszej podróży ciut dramatyzmu. Zaczniemy od zielonej Kotliny Kaszmirskiej, by później wjechać w wysokie Himalaje, a następnie w Transhimalaje, nazywane też górską pustynią, ze względu na to, że leżą w cieniu opadowym. Po drodze do Doliny Nubry wjedziemy na wysokość ponad 5300 m n.p.m., skąd rozciąga się widok na całe Karakorum, a w czasie pobytu nad Jeziorem Pangong Tso zobaczymy terytorium Tybetu.

Wyjazd ten będzie także podróż w głąb siebie.W tych niesamowitych okolicznościach przyrody, w surowości gór, w obliczu buddyjskich klasztorów -zapraszam Was do codziennej praktyki medytacji. Będę przedstawiała Wam tam różne sposoby pracy z umysłem. Będę także opowiadać o związku praktyk medytacyjnych i uważnościowych z mijanymi miejscami oraz kulturami.

Myślę, że to będzie piękne i niezapomniane doświadczenie.

 

 

Aby zobaczyć choć ciut regionu w jaki jedziemy polecam Wam dwa poniższe linki:

 1. Teledysk grupy Hang Massive nakręcony  w miejscu do którego zmierzamy. 

     https://youtu.be/nvmOoSFhhJ4

 1. Film, w którym użyte zostały między innymi migawki i scen z klasztorów oraz miasteczek Ladakhu. Zresztą polecam go całego Waszej uwadze.

      https://www.cda.pl/video/1781209c9

 

Poniżej skrócony opis wyjazdu:

Dzień 1. Wylot z Warszawy

Lot do Delhi z przesiadką w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów.

Dzień 2. Przylot do Delhi

Transfer do hotelu. Po południu półdniowe zwiedzanie miasta. Nocleg w Delhi.

Dzień 3. Delhi - Śrinagar

Transfer na lotnisko w Delhi i lot do stolicy Kaszmiru - Śrinagaru. Przylot na lotnisko. Transfer do hotelu zlokalizowanego na łodzi na jeziorze Dal. Wieczorem przejażdżka łódką po jeziorze. Nocleg w Śrinagarze.

Dzień 4. Śrinagar

Po śniadaniu zwiedzanie Śrinagaru – ogrody Nishaat i Szalimar, powstałe w czasach dynastii mogolskiej. Następnie świątynia Śankanaćarji, skąd roztacza się wspaniały widok na miasto. Wieczorem czas wolny. Nocleg w Śrinagarze.

Dzień 5. Śrinagar - Gulmarg - Śrinagar

Po śniadaniu udamy się Gulmarg, najpopularniejszej stacji górskiej Kaszmiru. Słowo gul oznacza kwiat, nazwę Gulmarg można zatem tłumaczyć jak Łąka Kwiatów. W czasie pobytu w Gulmarg będzie możliwość skorzystania z kolejki górskiej, z której roztacza się piękny widok, m.in. na dziewiąty szczyt świata – Nanga Parbat. Nocleg w Śrinagarze.

Dzień 6. Śrinagar - Kargil (204 km; 6-7 godz.)

Tego dnia wyruszymy w stronę Kargilu, znajdującego się w połowie drogi między Śrinagarem a Leh. Po drodze przejedziemy przez Sonamarg, przełęcz Zoji La oraz wieś Drass – drugą najzimniejszą, zamieszkaną wieś na świecie. Zobaczymy też pomnik poświęcony ofiarom wojny kargilskiej, między Indiami a Pakistanem. Nocleg w Kargilu

Dzień 7. Kargil - Lamayuru - Leh (230 km; 6-7 godz.)

Rano wyruszymy w kierunku Leh. Po drodze zatrzymamy się aby podziwiać wielką rzeźbę Buddy w Mulbek, a także jeden z najstarszych klasztorów w Ladakhu, w Lamayuru. Po obiedzie odwiedzimy gompę w Alchi. Nocleg w Leh.

 

 

Dzień 8. Leh

Cały dzień w Leh. Spacer po mieście. Zwiedzanie Stupy Pokoju oraz zamku królewskiego. Popołudniu program kulturalny z tańcami regionalnymi, w tradycyjnych ladakhijskich strojach. Nocleg w Leh.

Dzień 9. Leh

Tego dnia udamy w górę doliny Indusu, gdzie obejrzymy pałac królów Ladakhu i klasztor w Shey oraz klasztor w Hemis, jeden z najsłynniejszych klasztorów w regionie. W drodze powrotnej odwiedzimy sikhijską gurudwarę Pathar Sahib, Wzgórze Magnetyczne i miejsce spotkania dwóch rzek – Zanskaru i Indusu. Nocleg w Leh.

Dzień 10. Leh - Dolina Nubry (120 km; 4-5 godz.)

Po śniadaniu czeka nas podróż jedną z najwyżej położonych dróg świata, która na przełęczy Khardung La osiąga wysokość 5359 m n.p.m. Z przełęczy widoczne jest całe pasmo Karakorum, wraz z K2. Po drugiej stronie przełęczy znajduje się półpustynna Dolina Nubry. Po południu spacer wzdłuż rzeki Shayok oraz możliwość przejażdżki dwugarbnymi wielbłądami po piaskowych wydmach między wioskami Deskit i Hunder. Nocleg w Dolinie Nubry.

Dzień 11. Dolina Nubry - Leh (120 km; 4-5 godz.)

Rano odwiedzimy malowniczo umiejscowiony, na wzgórzu, klasztor w Deskit z wielkim posągiem Buddy. Z klasztoru roztacza się piękny widok na dolinę Nubry. Następnie powrót do Leh. Nocleg w Leh.

Dzień 12. Leh - Jezioro Pangong Tso (140 km; 4-5 godz.)

Po wczesnym śniadaniu czeka nas podróż do jeziora Pangong Tso. Po drodze przejedziemy przez przełęcz Changla (5360 m n.p.m.). Pangong Tso jest najbardziej zasolonym jeziorem świata. Po drugiej stronie jeziora znajdują się Chiny. Jezioro często zmienia swoje barwy, na zielone, niebieskie czy granatowe. Zachód słońca nad Pangong Tso będzie niezwykłym przeżyciem. Noc spędzimy w hotelowych namiotach nieopodal jeziora.

Dzień 13. Pangong Tso - Leh (140 km; 4-5 godz.)

Wcześnie rano będziemy podziwiać wschód słońca nad jeziorem. Po śniadaniu wyruszymy w drogę powrotną do Leh. Popołudnie wolne na spacer i zakupy. Nocleg w Leh.

Dzień 14. Leh - Delhi

Poranny transfer na lotnisko w Leh i lot do Delhi. W Delhi transfer do hotelu, gdzie będzie czas na mały relaks. Po południu czas wolny na zakupy. Wieczorem powrót na lotnisko i lot do Warszawy

Dzień 15. Delhi - Warszawa 

Przylot na lotnisko Warszawa Okęcie.

 

 

Tremin:

07.08.2022 - 21.08.2022

 Jako, że kupujemy bilety na samoloty rejsowe daty wylotu i powrotu mogą się ciut zmienić (o maksymalnie dwa dni).

 

Składowe ceny:

7600 PLN + 300 $ (płatne na miejscu)

 Jeżeli kurs walut na dzień 30.06 będzie powyżej 4,2 możliwa jest niewielka dopłata wyrównująca 100-300 zł - na chwile obecną nie jesteśmy w stanie przewidzieć dokłądnych cen w związku z obecną sytuacją).

 Raty:

 • zaliczka 2500 zł płatna po podpisaniu umowy;
 • Druga rata 5100 zł płatna do 30.06;
 • 300 $ płatne na miejscu;

 Cena zawiera

 • przeloty na trasie Warszawa-Delhi-Warszawa;
 • zakwaterowanie w pokojach 2-os. w hotelach i pensjonatach;
 • śniadania;
 • transfery z i na lotnisko w Delhi;
 • przewodnik lokalny w Delhi;
 • loty samolotem na trasie Delhi-Śrinagar i Leh-Delhi;
 • transfery na lotniska w Śrinagarze i Leh;
 • transport minibusem w Delhi;
 • transport samochodami Toyota Innova i/lub Mahindra XUV w Kaszmirze i Ladakhu - w samochodzie 4-6 osób;
 • opiekę pilota przez cały czas wyjazdu;
 • ubezpieczenie KL, NNW, bagaż.

 Cena nie zawiera

 • wizy indyjskiej (25 USD - pomagamy w wyrobieniu, wiza elektroniczna);
 • posiłków poza śniadaniami;
 • wstępów do odwiedzanych obiektów;
 • dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji;
 • wydatków osobistych nieuwzględnionych w programie.

 Opcjonalnie:

 • rafting na rzece Indus lub Zanskar - 40 USD/os. 

 

Zakwaterowanie na wyjeździe będzie w pensjonatach i obiektach o standardzie turystycznym. 

Grupa będzie mała - maksymalnie 15 osobowa.

Jeśli jesteś zainteresowany zapraszam Cię do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel 693 333 450

 

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

 

Tagi wpisu