Logo Joga Gliwice
Logo Joga Gliwice
Studio Jogi wyjazdy
Studio Jogi wyjazdy
Studio Jogi wyjazdy
  • Wyjazdy
  • "Indie - stan umysłu" wyjazd z medytacją i jogą ~10.10.22

"Indie - stan umysłu" wyjazd z medytacją i jogą ~10.10.22

Indie - kraj kontrastu. Zapierającego dech w piersiach piękna i porażającej wyjątkowością brzydoty. Pełen jarmarcznej sztuczności i poruszającej serce prawdy. Kraj wypełniony nadmiarem kolorów, dźwięków, smaków i zapachów wszechobecnych. Kraj będący ojczyzną ciszy, medytacji i jogi.  Niezapomniany. Niepozostawiający obojętnym. Wyjątkowy. 

Stan umysłu.

Proponuje Wam wyjazd z jogą i medytacją do Indii. Będziemy w trzech najświętszych, najważniejszych indyjskich miastach Kalkucie, Bodhgaya, Waranasi. Cztery ostatnie dni spędzimy na plażach  Goa.

W czasie objazdu będziemy praktykować medytację lub jogę w zależności od okoliczności. Pokażemy Wam cywilizacje oraz opowiemy o filozofiach, które je stworzyły. 

Praktyka mantr nad brzegiem magicznego Gangesu, medytacji w Bodhgaya gdzie Budda dostąpił oświecenia czy joga wśród palm Goa dopełni całości.


Indie - kraj kontrastu. Zapierającego dech w piersiach piękna i porażającej wyjątkowością brzydoty. Pełen jarmarcznej sztuczności i poruszającej serce prawdy. Kraj wypełniony nadmiarem kolorów, dźwięków, smaków i zapachów wszechobecnych. Kraj będący ojczyzną ciszy, medytacji i jogi.  Niezapomniany. Niepozostawiający obojętnym. Wyjątkowy. 

Stan umysłu.

Proponuje Wam wyjazd z jogą i medytacją do Indii. Będziemy w trzech najświętszych, najważniejszych indyjskich miastach Kalkucie, Bodhgaya, Varanasi. Cztery ostatnie dni spędzimy na plażach  Goa.

W czasie objazdu będziemy praktykować medytację lub jogę w zależności od okoliczności. Pokażemy Wam cywilizacje oraz opowiemy o filozofiach, które je stworzyły. 

Praktyka mantr nad brzegiem magicznego Gangesu, medytacji w Bodhgaya gdzie Budda dostąpił oświecenia czy joga wśród palm Goa dopełni całości.Dzień 1. Warszawa - Delhi

Spotkanie na lotnisku. Przelot do Delhi.

Dzień 2. Delhi - Agra                                 

Przylot do Delhi. Po odprawie paszportowej zwiedzanie miasta. Tego dnia zobaczymy Kutb Minar – wspaniały kompleks ruin z zachwycającą 73 m wieżą z przełomu XII i XIII wieku. oraz piękny Grobowiec Humajuna, położony w relaksującym parkowym otoczeniu. Następnie przejazd pociągiem do Agry. Po południu zwiedzanie słynnego Tadź Mahal – najsłynniejszego pomnika miłości na świecie, o cudownej architekturze, będącego najważniejszym symbolem Indii.

Dzień 3. Agra - Orćcha - Khadźuraho

Rano odwiedzimy też potężny Czerwony Fort, dawną cesarską siedzibę, w czasach gdy Agra była stolicą imperium Mogołów. Następnie wsiądziemy w pociąg, którym udamy się doo miejscowości Dźhansi, a następnie busem do malowniczego miasteczka Orćhha. Tutaj zwiedzimy pałace na wyspie na rzece Betwa i przespacerujemy się do monumentalnej świątyni Ćhaturbhudź. Następnie dalsza podróż do Khadźuraho. Dzień 4. Khadźuraho

Rano zwiedzimy słynne przepiękne hinduskie świątynie sprzed tysiąca lat, dekorowane kunsztownymi płaskorzeźbami, w tym o tematyce erotycznej. Zaczniemy od kompleksu wschodniego, gdzie znajdują się świątynie hinduskie, następnie przejedziemy do mniejszych lecz równie pięknych świątyń dżinijskich w kompleksie zachodnim. 

Po południu przejazd do Parku Narodowego Panna, gdzie jadąc dżipami będziemy mieli możliwość obserwacji lokalnej przyrody, a przy odrobinie szczęścia zobaczyć tygrysa bengalskiego. Nocleg w domkach w niezwykle przyjemnym miejscu, blisko przyrody, nad rzeką Panna. 

Dzień 5. Waranasi

Wcześnie rano udajemy się na pociąg do Waranasi, gdzie wieczorem weźmiemy udział w ceremonii aarti nad rzeką Ganges. Waranasi jest najświętszym miejscem w Indiach, w którym śmierć ma szczególne znaczenie. Oddanie swoich prochów świętym wodom Gangesu równa się oczyszczeniu duszy. Wieczorny spacer nad Ganges i uczestnictwo w pudży. 

Dzień 6. Waranasi

Wczesnym rankiem rejs po Gangesie w stronę ghatu Hariśćandra. Później spacer uliczkami starego Waranasi. Po południu udamy się do Sarnath, miejsca na obrzeżach Waranasi, w którym Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie, wkrótce po dostąpieniu nirwany. Odwiedzimy też warsztaty tkackie, gdzie powstają słynne sari z Waranasi.Dzień 7. Waranasi - Bodhgaja

Po śniadaniu przejazd w stronę Bodhgaji przez święte miasto Gaja. Wieczorny spacer po Bodhgaji, nocleg.

Dzień 8. Bodhgaja

Bodhgaja dla buddystów z całego świata jest najświętszym miejscem na ziemi. To tutaj, pod drzewem figowym, Budda 2500 lat temu dostąpił oświecenia. Jeszcze przed stu laty miejsce to było zupełnie zapomniane. Obecnie niewielkie miasteczko nawiedzają liczni pielgrzymi, którzy odwiedzają liczącą 2 tys. lat świątynię Mahabodhi (na liście UNESCO) i modlą się pod przeszczepem oryginalnego drzewa z czasów Buddy, w miejscu gdzie miał on medytować przez wiele tygodni. Bodhgaję wypełniają dziesiątki świątyni i klasztorów reprezentujących wszystkie ważniejsze szkoły buddyzmu z Azji. Nocleg w Bodhgaji. 

Dzień 9. Bodhgaja - Kalkuta

Transfer z Bodhgaji do Kalkuty. 

Dzień 10. Kalkuta

Po śniadaniu zwiedzanie miasta, m.in. Victoria Memorial - pięknej budowli postawionej ku czci królowej Wiktorii, wizyta w świątyni Durgi – bogini, której kult w Bengalu Zachodni jest szczególnie silny i emocjonalny oraz wizyta w klasztorze Ramakryszny, wielkiego indyjskiego mistyka.Dzień 11. Kalkuta - Goa

Po śniadaniu dalszy ciąg zwiedzania Kalkuty, pojedziemy m.in. do dzielnicy rzemieślników a także przejdziemy się ulicami miasta by poczuć jego ducha. Po południu przejazd na lotnisko i lot na Goa. Na Goa busem dojedziemy do hotelu, w którym spędzimy cztery kolejne noce

Dni 12-14. Goa

Czas na nieśpieszne delektowanie się morzem, słońcem, piaskiem. Dla chętnych wycieczka do Starego Goa, znajdującego się na liście UNESCO. Możemy też udać się do wodospadów na kąpiel i krótki spacer.

Dzień 15. Goa – Delhi/Bombaj – Warszawa

Przelot z Goa do Bombaju lub Delhi i lot do Polski

Dzień 16 Warszawa

Przylot na lotnisko Warszawa OkęcieCena: 7200 PLN + bilet lotniczy (ok 2600 PLN)

 Cena zawiera

- przeloty wewnętrzne na trasie Kalkuta – Goa – Delhi/Bombaj;

- zakwaterowanie w pensjonatach i hotelach klasy turystycznej / w hotelach 3*, w pokojach 2-os.;

- śniadania;

- transport lokalną komunikacją – rykszami, taksówkami oraz wynajętymi busami;

- pociągi na trasach: Delhi - Agra, Agra - Jhansi, Satna - Waranasi, Gaja - Kalkuta, w klasie AC3;

- opiekę polskiego, licencjonowanego pilota w trakcie całego wyjazdu;

- przewodników lokalnych;

- ubezpieczenie;

- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 Cena nie zawiera

- opłat za fotografowanie i filmowanie;

- wyżywienia poza śniadaniami (20-40 PLN dziennie);

- biletów wstępu do obiektów wypisanych w programie (ok. 100 USD);

- wizy (25 USD);

- jakichkolwiek usług nie ujętych w programie;

- napiwków;

- wydatków własnych.

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel 693 333 450

Tagi wpisu