Logo Joga Gliwice
Logo Joga Gliwice
Studio Jogi warsztaty
Studio Jogi warsztaty
Studio Jogi warsztaty
  • Warsztaty
  • Warsztaty Krystiana Mesjasza "FULL VINYASA - poczuj moc ashtanga yogi" 10.09.17r.

Warsztaty Krystiana Mesjasza "FULL VINYASA - poczuj moc ashtanga yogi" 10.09.17r.

 

FULL VINYASA – 2H

Ashtanga yoga jest systemem vinyas, które opierają się na integrowaniu ruchów ciała z oddechem. Dzięki takiej pracy budzimy wewnętrzną uważność, skupienie i samoobserwację.  Gdy ruch, oddech i umysł są synchronizowane wyłania się z naszego wnętrza idealna harmonia. Płynne wykonywanie vinyas umożliwia głębszą koncentrację i eliminacje czynników rozpraszających uwagę. To one wywołują wewnętrzny ogień w ciele oraz pozwalają płynnie i bezpiecznie przechodzić przez kolejne pozycje. Vinjasy nie znajdują się między asanami, ale to asany znajdują się między vinjasami. W takim rozumieniu pozycje jogi stają się przerwami w sekwencji ruchu i stanowią tylko niewielką część tego co dzieje się na macie. Liczba vinyas w każdej serii jest o wiele większa niż sama liczba asan, dlatego na głębszym poziomie praktyki ashtangi jest intensywnym ćwiczeniem oddechowym.

 

Aby tego doświadczyć wykonamy praktykę asan wykonując pełne vinyasy tzn. za każdym razem naszą pozycją wyjściową i docelową będzie samasthithi. Wyknując praktykę w ten sposób łatwiej jest wpaść w rytm oddechu wywołujący stan transu. Koncentracja staję się bardzo silna a praktyka niezwykle płynna dzięki czemu joga staje się  prawdziwą sztukę, która wyraża się poprzez dogłębne opanowania ciała.

NOTATKI Z KONFERENCJI – 45 MIN

Warsztat będzie również doskonałą okazją, aby zgłębić się w filozofię ashtanga jogi. Podczas wykładu Krystian zaprezentuje kilka myśli swojego nauczyciela Sharata Joisa, wnuka Patthabiego Joisa, odnośnie jogi, roli oddechu w praktyce oraz transformującej mocy jogi.

WYGIĘCIA I DROPBACKI 1,5H

W części warsztatowej skupimy się na  wygięciach do tyłu. Najpierw przygotujemy ciało wykonując specjalną sekwencje asan otwierającą przody uda, psoas i barki, a później popracujemy nad tym, co dla wielu osób jest największym wyzwaniem - schodzenie do mostka z pozycji stojącej i powrót. Będzie to świetna okazji, żeby przekonać się, że to praca z oddechem jest kluczem do opanowania tej techniki.

 YOGA NIDRA – 45 MIN

Warsztaty zakończymy praktyką Yoga Nidry, która jest metodą systematycznego wywoływania pełnego fizycznego, psychicznego i emocjonalnego relaksu. Jej praktykowanie może przyczynić się do poprawy zdrowia poprzez obniżenie napięcia i niepokoju, z którymi często współwystępują psychosomatyczne objawy związane z bólami i zawrotami głowy, bólami w klatce piersiowej, kołataniem serca, poceniem się czy bólem brzucha.

Podczas dobrze przeprowadzonej sesji yoga nidry nasza uwaga odwraca się od świata zewnętrznego i kieruje do wewnątrz. Znajdujemy się w specyficznym stanie pomiędzy jawą i snem, w którym poprzez obrazy i emocje manifestują się ukryte treści naszej podświadomości. Jest to stan utrzymywanie świadomości podczas głębokiego snu. Praktyka ta poprzez sformułowanie sankalpy pomaga przekształcić własne wzorce myślenia i zachowania na bardziej twórcze i pożyteczne. Nie trzeba się przygotowywać na sesje jogi nidry należy tylko pozwolić sobie na pełne spokoju, spontaniczne doświadczenie.

 

Krystian Mesjasz jest nauczycielem ashtanga vinyasa yogi. Publikuje w magazynie „Yoga & Ayurveda” przedstawiając czytelnikom kulturę Indii i historię nowożytnej jogi. Jest również redaktorem portalu "Boso Na Macie" - jednego z największych portali o jodze i zdrowym stylu życia. Regularnie podróżuje do Mysore w Indiach, gdzie pod okiem Sharata Joisa pogłębia i rozwija praktykę jogi. Autoryzowany przez Instytutu KPJAYI w Mysore, Level 1.

 

Prowadzący: Krystian Mesjasz

Miejsce: Studio Jogi Izabeli Raczkowskiej

Kiedy: 10 września 2017r.

Czas: godzina: 11.00 -16.30

Zapisy : tel.693 333 450 lub mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszam serdecznie :)

Tagi wpisu