Logo Joga Gliwice
Logo Joga Gliwice
Studio Jogi warsztaty
Studio Jogi warsztaty
Studio Jogi warsztaty
  • Warsztaty
  • Warsztat psychosomatyki - biodra Wrocław 16.03.2024

Warsztat psychosomatyki - biodra Wrocław 16.03.2024

Warsztat psychosomatyki - biodra Wrocław 16.03.2024

Proponuje Wam serię praktycznych warsztatów terapii jogą opartych na zupełnie nowym podejściu do funkcjonowania ciała, układu nerwowego i naszej psychiki. A tak naprawdę warsztatów, które pokażą związek miedzy ciałem, układem nerwowym i psychiką.


Autonomiczny układ nerwowy monitoruje działanie organów wewnętrznych i reguluje ważne funkcje organizmu takie jak krążenie, trawienie i oddychanie lecz także ma bardzo ścisły związek z przeżywanymi przez nas emocjami i samopoczuciem. Nasze emocje i stany psychiczne naznaczają ciągle i wciąż nasze ciała. Leżą też u podstaw wielu dysbalansów mięśniowych, dysfunkcji posturalnych oraz chorób na pozór nie związanych z psychiką.


Życie w wszechobecnym stresie, nadmiarze zadań, pracy i zbyt wiele wyzwań oraz nadmiar kompulsywnego myślenia powoduje szereg współwystępujących objawów. Część z nich można określić jako fizyczne, część jako emocjonalne, a część jako psychiczne.


Mogę do nich należeć wszelkie chroniczne napięcia jak bóle karku i mięśni, podwyższony lub paradoksalnie obniżony tonus mięśniowy, bóle pleców, bóle stawów, zgrzytanie zębami, zamknięta miednica. Mogą to być problemy emocjonalne jak drażliwość, frustracja, szybkie wpadanie w gniew lub odwrotnie przygnębienie, depresje lub poczucie wypalenia oraz beznadziejności, poczucie strachu i niepewności, koszmary nocne oraz trudności z koncentracją i pamięcią. Mogą to być problemy dysfunkcyjne narządów wewnętrznych jak nieregularny rytm serca, płytki oddech, zaburzenia oddychania, wysokie ciśnienie krwi, zaburzenia trawienia, biegunki, zaparcia, problemy z żołądkiem, objadanie się lub utrata apetytu. Mogą to być zaburzenia ze strony układu odpornościowego - na przykład częste infekcje, nawracające przeziębienia oraz alergie. Gro zaburzeń związanych może być z relacjami interpersonalnymi jak na przykład zbytnia podejrzliwość, brak zaufania, nieumiejętność dochodzenia do porozumienia lub brak ochoty na seks.


Zależności pomiędzy ciałem i umysłem można - znając je - wykorzystać także odwrotnie. Nasze ciała, nasza postawa ma bowiem kardynalny wpływ na umysł. Używając ciała i oddechu świadomie jesteśmy w stanie przejąć część kontroli. Jesteśmy w stanie wpłynąć na nasz układ nerwowy i na nasze zdrowie. Jesteśmy w stanie lepiej kontrolować nasz stan umysłu.


Pokaże Wam jak odnajdować w ciele rzeczy istotne i jak z nimi pracować.


Na warsztatach nauczymy się jak za pomocą prostych ćwiczeń jogi, prostych technik rozluźniania mięśniowo- powięziowego i oddechu przywracać prawidłowe funkcjonowanie tych struktur. Ze szczególnym uwzględnieniem pracy z miednicą i biodrami.


Co ze sobą zabrać:

matę do jogi;

wygodne ubranie;

koc;


Prowadzący: Izabela Raczkowska

Miejsce: Szkoła Jogi i Pilatesu Monomani, ul. Kosciuszki 34, Pałacyk IIp. Wrocław

Termin: 16 marca 2024 godzina 11:30 - 14:30

Inwestycja: 200 zł

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 693 333 450

Tagi wpisu