Logo Joga Gliwice
Logo Joga Gliwice
Studio Jogi warsztaty
Studio Jogi warsztaty
Studio Jogi warsztaty
  • Warsztaty
  • Warsztat psychosomatyki - kark i głowa 16.12.2023

Warsztat psychosomatyki - kark i głowa 16.12.2023

Proponuje Wam serię praktycznych warsztatów terapii jogą opartych na zupełnie nowym podejściu do funkcjonowania ciała, układu nerwowego i naszej psychiki. A tak naprawdę warsztatów, które pokażą związek miedzy ciałem, układem nerwowym i psychiką.


Autonomiczny układ nerwowy monitoruje działanie organów wewnętrznych i reguluje ważne funkcje organizmu takie jak krążenie, trawienie i oddychanie lecz także ma bardzo ścisły związek z przeżywanymi przez nas emocjami i samopoczuciem. Nasze emocje i stany psychiczne naznaczają ciągle i wciąż nasze ciała. Leżą też u podstaw wielu dysbalansów mięśniowych, dysfunkcji posturalnych oraz chorób na pozór nie związanych z psychiką.


Życie w wszechobecnym stresie, nadmiarze zadań, pracy i zbyt wiele wyzwań oraz nadmiar kompulsywnego myślenia powoduje szereg współwystępujących objawów. Część z nich można określić jako fizyczne, część jako emocjonalne, a część jako psychiczne.


Mogę do nich należeć wszelkie chroniczne napięcia jak bóle karku i mięśni, podwyższony lub paradoksalnie obniżony tonus mięśniowy, bóle pleców, bóle stawów, zgrzytanie zębami, zamknięta miednica. Mogą to być problemy emocjonalne jak drażliwość, frustracja, szybkie wpadanie w gniew lub odwrotnie przygnębienie, depresje lub poczucie wypalenia oraz beznadziejności, poczucie strachu i niepewności, koszmary nocne oraz trudności z koncentracją i pamięcią. Mogą to być problemy dysfunkcyjne narządów wewnętrznych jak nieregularny rytm serca, płytki oddech, zaburzenia oddychania, wysokie ciśnienie krwi, zaburzenia trawienia, biegunki, zaparcia, problemy z żołądkiem, objadanie się lub utrata apetytu. Mogą to być zaburzenia ze strony układu odpornościowego - na przykład częste infekcje, nawracające przeziębienia oraz alergie. Gro zaburzeń związanych może być z relacjami interpersonalnymi jak na przykład zbytnia podejrzliwość, brak zaufania, nieumiejętność dochodzenia do porozumienia lub brak ochoty na seks.


Zależności pomiędzy ciałem i umysłem można - znając je - wykorzystać także odwrotnie. Nasze ciała, nasza postawa ma bowiem kardynalny wpływ na umysł. Używając ciała i oddechu świadomie jesteśmy w stanie przejąć część kontroli. Jesteśmy w stanie wpłynąć na nasz układ nerwowy i na nasze zdrowie. Jesteśmy w stanie lepiej kontrolować nasz stan umysłu.


Pokaże Wam jak odnajdować w ciele rzeczy istotne i jak z nimi pracować.


Na warsztatach nauczymy się jak za pomocą prostych ćwiczeń jogi, prostych technik rozluźniania mięśniowo-powięziowego i oddechu przywracać prawidłowe funkcjonowanie tych struktur. Ze szczególnym uwzględnieniem pracy z karkiem i głową.


Co ze sobą zabrać:

  • matę do jogi;
  • wygodne ubranie;
  • koc;


Prowadzący: Izabela Raczkowska

Miejsce: Studio Jogi Izabeli Raczkowskiej, ul. Dolnej Wsi. 35, Gliwice

Termin: 16 grudnia 2023 godzina 10:30 - 13:30

Inwestycja: 200 zł

Tagi wpisu