Logo Joga Gliwice
Logo Joga Gliwice
Studio Jogi warsztaty
Studio Jogi warsztaty
Studio Jogi warsztaty
  • Warsztaty
  • Chakra Wake Up! - Warsztaty Krystiana Mesjasza

Chakra Wake Up! - Warsztaty Krystiana Mesjasza

Miasto: Gliwice
Miejsce: Studio Jogi Izabeli Raczkowskiej
Data: 05.10.2019 10:00-15:000
Inwestycja: 150 zł
Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 693 333 450

Zaliczka na warsztat wynosi 50zł

Zaliczkę można wpłacać osobiście w studio lub na konto.

Oto dane do wpłaty:
STUDIO Izabela Raczkowska
ul. Dolnej Wsi 35
44-100 Gliwice
Alior Bank 78 2490 0005 0000 4500 2415 1780

Poproszę w tytule wpłaty napisać: „opłata za warsztaty czakry ” i „nazwisko oraz imię”.


Według jogi i ajurwedy o naszym zdrowiu decyduje to, czy nasze centra energetyczne (czakry) są udrożnione i otwarte. Jeżeli są zamknięte, nadaktywne lub nieaktywne to energia życiowa (prana) przepływa przez nasze ciało w niewłaściwy sposób. Taka dysharmonia może odbijać się negatywnie na naszym samopoczuciu fizycznym i psychicznym.

Każda czakra reprezentuje inne jakości i jest powiązana z innym aspektem naszej świadomości. Jest to mapa, która pozwala nam w konkretny sposób pracować nad sobą, dzięki czemu zdobywamy coraz większą świadomość siebie i świata w którym żyjemy. Wszystko w naszym świecie składa się z energii, w tym nasze ciało i świadomość. Czakry, czyli wiry energii wchodzą w interakcje z ciałem fizycznym i energetycznym poprzez gruczoły dokrewne i dwa główne układy - hormonalny i nerwowy. Zatem każda czakra odpowiada poszczególnym częściom ciała i poszczególnym funkcjom w ciele. Na przykład częste zaparcie, a więc przyblokowanie czakry podstawy, która koreluje z instynktami przetrwania, sferą seksualną, potrzebą pożywienia czy snu oznacza, że mamy problem z kontaktem ze światem fizycznym, z Ziemią z której pobieramy energię. Kłopoty z krtanią i bóle gardła mogą być związane z zablokowaniem czakry gardła, co może przekładać się na problemy w komunikacji (werbalizowanie myśli) z otoczeniem i samym sobą. O tych i podobnych zagadnieniach będziemy mówić na wykładzie otwierającym warsztaty. Zakończymy je praktyką, która poprzez symbole, kolory i dźwięki pomoże nam pobudzić naszą wyobraźnię i poczuć energetycznie cały system czakr z którego się składamy.

Podczas warsztatów zatopimy się w sekwencje, które pomogą nam pobudzić i zrównoważyć nasze centra energetyczne. Będziemy wędrować w wzdłuż kręgosłupa zaczynając od jego podstawy, poprzez obszar brzucha, splotu słonecznego, klatkę piersiową, okolice gardła, aż po czubek głowy. Będziemy pracować z dnem miednicy, uwalniać napięcia w jamie brzusznej, otwierać klatkę piersiową i gardło, czyli dużo pracować z rozluźnianiem i wzmacnianiem brzucha, skrętami i wygięciami do tyłu. Żeby obudzić trzecie oko i czakrę korony przerobimy szereg wariantów stania na głowie. Czeka nas więc cały zestaw pasjonujących asan poukładanych w bardzo przemyślany sposób. Będzie trochę relaksu, będzie trochę wyzwań, momentami poczujemy ogień, a momentami roztopimy się w naszym ciele. W ten sposób przejedziemy się wzdłuż kręgosłupa niczym autostradą do nieba pobudzając i ożywiając wszystkie czakry!

-----------------------------------------------------------------------------------------
PROGRAM:
10.00 - 10.30 – Czym są chakry? - Wykład
10.30 - 12.15 – Chakra Wake Up! cz.I
12.15 - 12.45 - przerwa
12.45 - 14.15 – Chakra Wake Up! cz.II
14.15 - 15.00 – Chakra Shuddhi - medytacja
----------------------------------------------------------------------------------------

Tagi wpisu