Logo Joga Gliwice
Logo Joga Gliwice
Studio Jogi warsztaty
Studio Jogi warsztaty
Studio Jogi warsztaty
  • Warsztaty
  • "Ajapa Japa – przestrzeń dla umysłu" warsztat medytacyjny 10.06.17r.

"Ajapa Japa – przestrzeń dla umysłu" warsztat medytacyjny 10.06.17r.

"Powtarzanie bez powtarzania". Technika tak stara jak Upaniszady. Sztuka pratyahary i koncentracji. Pozwalająca na wyciszenie i powściągnięcie zmysłów – bardzo potrzebna w dzisiejszym szybkim, rozedrganym i nadmiarowym świecie. Jej istota polega na trzech zagadnieniach, z którymi wszyscy mamy problem.

Pierwsza składowa tej praktyki to głębokie oddychanie. Większość z nas oddycha bardzo płytko, górnym torem płucnym. Nie uruchamiamy wszystkich partii mięśni oddechowych. Nie umiemy. Nie mamy na to czasu... Poddani umysłowi dzień po dniu dajemy swojemu ciału do zrozumienia, że nie jest zbyt istotne, że się nie liczy, że szkoda czasu...

Druga składowa to relaksacja. Szukamy jej wszyscy, ale rzadko kto umie ją znaleźć. Rzadko bowiem szukamy tam gdzie trzeba. Wolny wieczór czy weekend spędzamy wypełniony natłokiem zajęć, które całkiem błędnie postrzegamy jako relaksujące. Mimo, że wolny czas minął niepostrzeżenie - nie czujemy się wypoczęci. Co weekend popełniamy podobny błąd. Co weekend dziwi nas ta sama porażka.

Trzecia składowa to uważność. Żyjemy w naszych głowach: karmiąc się przeszłością lub myśląc, dążąc do przyszłości. Nie jesteśmy w nas obecni. Nasze życie, chwilę obecną traktujemy często zupełnie nieświadomie jako coś nieważnego, nieistotnego jako wstęp zaledwie... Problem polega na tym, iż myślimy, że mamy czas :)

Technika Ajapa Japa uczy pełnego oddechu i uważności, dając w zamian relaks. Po czasie stwarza się sama. Pięknie oczyszcza umysł.

Zapraszam do wspólnej praktyki.

Jeśli wybierasz się na warsztat zabierz z sobą poduszeczkę, na której można usiąść i wygodne ubranie.

Prowadzący: Iza Raczkowska

Miejsce: Studio Jogi Izabeli Raczkowskiej

Czas: 10 czerwca 2017r. godzina 11.00 – 14.00

Zapisy:  mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefon 693 333 450

Tagi wpisu