Według jogi i ajurwedy o naszym zdrowiu decyduje to, czy nasze centra energetyczne (czakry) są udrożnione i otwarte. Jeżeli są zamknięte, nadaktywne lub nieaktywne to energia życiowa (prana) przepływa przez nasze ciało w niewłaściwy sposób. Taka dysharmonia może odbijać się negatywnie na naszym samopoczuciu fizycznym i psychicznym.

Każda czakra reprezentuje inne jakości i jest powiązana z innym aspektem naszej świadomości. Jest to mapa, która pozwala nam w konkretny sposób pracować nad sobą, dzięki czemu zdobywamy coraz większą świadomość siebie i świata w którym żyjemy. Wszystko w naszym świecie składa się z energii, w tym nasze ciało i świadomość. Czakry, czyli wiry energii wchodzą w interakcje z ciałem fizycznym i energetycznym poprzez gruczoły dokrewne i dwa główne układy - hormonalny i nerwowy. Zatem każda czakra odpowiada poszczególnym częściom ciała i poszczególnym funkcjom w ciele. Na przykład częste zaparcie, a więc przyblokowanie czakry podstawy, która koreluje z instynktami przetrwania, sferą seksualną, potrzebą pożywienia czy snu oznacza, że mamy problem z kontaktem ze światem fizycznym, z Ziemią z której pobieramy energię. Kłopoty z krtanią i bóle gardła mogą być związane z zablokowaniem czakry gardła, co może przekładać się na problemy w komunikacji (werbalizowanie myśli) z otoczeniem i samym sobą. O tych i podobnych zagadnieniach będziemy mówić na wykładzie otwierającym warsztaty. Zakończymy je praktyką, która poprzez symbole, kolory i dźwięki pomoże nam pobudzić naszą wyobraźnię i poczuć energetycznie cały system czakr z którego się składamy.

Podczas warsztatów zatopimy się w sekwencje, które pomogą nam pobudzić i zrównoważyć nasze centra energetyczne. Będziemy wędrować w wzdłuż kręgosłupa zaczynając od jego podstawy, poprzez obszar brzucha, splotu słonecznego, klatkę piersiową, okolice gardła, aż po czubek głowy. Będziemy pracować z dnem miednicy, uwalniać napięcia w jamie brzusznej, otwierać klatkę piersiową i gardło, czyli dużo pracować z rozluźnianiem i wzmacnianiem brzucha, skrętami i wygięciami do tyłu. Żeby obudzić trzecie oko i czakrę korony przerobimy szereg wariantów stania na głowie. Czeka nas więc cały zestaw pasjonujących asan poukładanych w bardzo przemyślany sposób. Będzie trochę relaksu, będzie trochę wyzwań, momentami poczujemy ogień, a momentami roztopimy się w naszym ciele. W ten sposób przejedziemy się wzdłuż kręgosłupa niczym autostradą do nieba pobudzając i ożywiając wszystkie czakry!

-----------------------------------------------------------------------------------------
PROGRAM:
10.00 - 10.30 – Czym są chakry? - Wykład
10.30 - 12.15 – Chakra Wake Up! cz.I
12.15 - 12.45 - przerwa
12.45 - 14.15 – Chakra Wake Up! cz.II
14.15 - 15.00 – Chakra Shuddhi - medytacja
----------------------------------------------------------------------------------------

Awareness through movement

more

WE INVITE YOU TO OUR CLASSES!

We invite you to the exercises organized in a cosy and stylish venue at the Dolnej Wsi 35 street. The classes take place each week in small groups. Most of the classes are one hour and fifteen minutes long. Admission pass prices vary depending on the number of classes attended in a week.
Please contact us before you come – call 693 333 450. We exercise barefoot and in clothing that does not restrict movement. Please do not eat large meals up to two hours prior to the classes.

The cost of a single class is 30 PLN. First class is free!

I also conduct individual classes. The price is negotiable.

The admission passes include four subsequent weeks (rolling month) starting with the day visible on the pass.

A single missed class can be rescheduled within that period of time. If the absence is longer, the classes cannot be rescheduled.

Admission passes:

  • 1 class per week (4 in a rolling month) – 100 PLN
  • 2 classes per week (8 in a rolling month) – 150 PLN
  • 3 classes per week (12 in a rolling month) – 190 PLN
  • 8 class admissions to be used within 3 months – 190 PLN
  • Admissions to all yoga classes within a rolling month – 250 PLN
  • 3 classes per week (2 yoga class + 1 meditation) - 190 PLN
  • 1 class per week meditation (4 in a rolling month) - 100 PLN

 

Our team

Every type of yoga is fun. Yoga in the lyengara has taught me how to work with aid and to work with people who are ill, pregnant or elderly. Ashtanga Vinyasa Yoga has taught me the to smoothly transition from one position to another. Thanks to it I discovered the strength resulting from the ujjayi and bandh breathing. Yinyasa Karma has revealed the multitude of the so far unknown positions and pranayame. It gave me meditation. Yin Yoga has increased the movement rang and taught me humility. Academic Yoga has taught me the position precision. It has shown me the yoga from the anatomical side. I am headed for the Shivananda yoga, but I already know I will learn much from it.
Each yoga teacher, practicing any of the approaches, can share valuable knowledge. Every one of them is different and therefore – unique. Each one of them teaches through the prism of their own experience, which makes them exceptional. It is up to us to be mindful, open and ready to use the knowledge.
We are certified in various yoga types and teach using different approaches to fully exploit the range of tools offered by these yoga types.

Iza Raczkowska

certified teacher/physiotherapist/owner

Marzena Dudek

certified teacher

Ewa Maciejowska-Figiel

certified teacher

Magda Mironowicz

certified teacher

Gallery

Classes Hours - Valid from 03.09.2018

 

 

  

MondayTuesday WednesdayThursdayFriday

8:30-9:45

Mixed group

(Beginner + Intermediate)


Iza/Ewa
-

8:30-9:45

Mixed group

(Beginner + Intermediate)


Iza
-

8:30-9:45

Mixed group

(Beginner + Intermediate)Iza/Ewa

17:00-17:45

Meditation, concentration and awareness tehniques


Iza

17:00-17:45

Healthy spine

(from 3.03.20)


Magda

-

16:30-17:45

Entry group


Ewa

-

18:00-19:15

Beginner group


Ewa

18:00-19:15

Intermediate group


Iza

18:00-19:15

Beginner group


Ewa

18:00-19:15

Intermediate group


Iza
-

19:30-20:45

Mixed group

(Beginner + Intermediate)


Ewa

19:30-21:00

Advanced group + meditation


Iza

19:30-20:45

Mixed group

(Beginner + Intermediate)


Ewa

19:30-21:00

Advanced group+meditation


Iza
-

Partnership

Slide background

„ To co sobie uświadamiasz, to kontrolujesz. To czego sobie nie uświadamiasz, kontroluje Ciebie.”

Antony de Mello