Logo Joga Gliwice
Logo Joga Gliwice
Studio Jogi wyjazdy
Studio Jogi wyjazdy
Studio Jogi wyjazdy
 • Wyjazdy
 • Podróż do Japonii z medytacją 7.03.23

Podróż do Japonii z medytacją 7.03.23

Podróż do Japonii z medytacją

Tym razem wybieramy się do Nippon. Kraju przekornego, u nas bardzo poważanego, pełnego kontrastów - nie tyle ekonomicznych, ale bardziej społecznych czy też obyczajowych. Kraju, w którym tabu staje się normą, a konserwatyzm regułą. Liczba restauracji w Tokio przewyższa normę warszawską kilkukrotnie; co drugie auto i autobus to hybryda (a czasem wydaję się, że co pierwsze); porządek większy niż u mamy w mieszkaniu (w co nie można uwierzyć :)). Beton atakuje z każdej strony, a jak znajdziesz skrawek zieleni, to znowu chce się płakać – aż trudno uwierzyć jak tak małe pięknym można zrobić. Maiko, sakura, Zen, yakuza, tori, wasabi, konichiwa, sake…

Zapraszamy do Japonii na wyjazd z medytacją!

ceremonia parzenia herbaty

Japońską medytację zazen można tłumaczyć jako „siedzieć w zen”. Porównując ją z innymi technikami medytacji zazen jest wyjątkowa. Nie posiada bowiem tak wielu miejsc zakotwiczenia umysłu jak na przykład medytacje z obszaru Indii lub Himalajów. Bez obiektu, podążając za oddechem koncentrujemy się na pozycji. Umysł tu jednoczy się z ciałem, a wewnętrzna paplanina wycisza.

Wyjątkowo estetyczne ogrody zen, niesamowite pagody i świątynie będą wspaniałą przestrzenią i tłem do tych medytacji.

Zapraszam Was w tę piękną podróż.


7.03 Dzień 1. Wylot do Japonii

Warszawa, spotkanie na lotnisku w godzinach popołudniowych, następnie przelot na trasie Warszawa–Tokio, z przesiadką w jednym z portów europejskich (jeśli cenowo i logistycznie będzie pasował lot bezpośredni, zostanie on wybrany) .

8.03 Dzień 2. Tokio

Przylot do Tokio w godzinach wieczornych, odprawa paszportowa. Następnie transfer do hotelu i czas na spokojny sen po długiej podróży.

9.03 Dzień 3. Tokio

Dzień z niezwykłym Tokio zaczynamy od przejazdu do ratusza Tokyo Metropolitan Building, w dzielnicy drapaczy chmur Shinjuku, z którego roztacza się wspaniała panorama miasta. Stąd spacer przez 70 hektarowy park z 120 tysiącami wiecznie zielonych starych drzew do najważniejszego w stolicy chramu shinto – Meiji Jingu, poświęconego cesarzowi Meiji (otworzył on Japonię na świat po niemal 250-letnim okresie wojskowych rządów rodu Tokugawa).

10.03 Dzień 4. Tokio

Następnie powrót do czasów współczesnych i przygoda z Harajuku - uliczka subkultury modowej i mekka cosplayerów Takeshita Dori, wizyta w sklepie 100 jenowym typu „mydło i powidło", słynna aleja Omote Sando (tokijskie Pola Elizejskie), która jest architektoniczną wizytówką Tokio z butikami światowej rangi projektantów. Dzień zakończymy w dzielnicy młodzieży Shibuya, gdzie zobaczymy sławny pomnik wiernego psa Hachiko i kultowe skrzyżowanie typu scramble crossing, znane z filmów „Łowca androidów”, „Między słowami” czy „Tokyo Drift”. Kolacja w jednym w wieżowców Tokio – spróbujemy nie tylko sake, ale też specjałów tradycyjnej kuchni japońskiej. Powrót do hotelu. Nocleg w Tokio.

11.03 Dzień 5. Tokio – Kyoto

Rankiem śniadanie, następnie duży bagaż transportowany zostanie przez kuriera do Kioto (w shinkansenie niewygodnie podróżuje się z duża walizką). Przejazd do centrum Tokio, gdzie zobaczymy między innym pierwszą tokijską buddyjską świątynię Senso-ji z 628 roku w Asakusa, czyli w najstarszej dzielnicy Tokio Shitamachi. Przejście przez pasaż Nakamise ze słynną Bramą Gromów (Kaminarimon), pełnego sklepów z tradycyjnymi japońskimi pamiątkami przysmakami.

Wieczorem przejazd do Kyoto.

12.03 Dzień 6. Matsumoto – hotel Kyonoyado Kiyomizu Gojo Kuretakeso

Dzień w Kioto, jednym z najbardziej niezwykłych miast Nippon. Zachowało się tu około 1800 świątyń, do tego jest jeszcze 17 obiektów uznanych za światowe dziedzictwo kultury, pałace i zamki, no i oczywiście sporo starych, drewnianych uliczek. Urokliwe świątynie otoczone są tradycyjnymi ogrodami w stylu zen, co w połączeniu z czasem czerwienienia klonów jest kwintesencją japońskiej estetyki. Odwiedzimy najbardziej unikatowe świątynie japońskiej tysiącletniej stolicy, wczujemy się w magiczną atmosferę starego miasta i zagłębimy się w klimatyczne uliczki, którymi gejsze wracają z przyjęć organizowanych przez ich zamożnych patronów. Wieczorem po kolacji spacer do Gion, czyli dzielnicy herbaciarni, teatrów i domów gejsz oraz maiko. Następnie przechadzka do Pontocho – malowniczej alejki z barami i restauracjami, gdzie najczęściej można spotkać gejsze z klientami. Kolacja w stylu shabu – shabu. Nocleg w Kioto.

13.03 Dzień 7. Kioto hotel Kyonoyado Kiyomizu Gojo Kuretakeso

Po śniadaniu udamy się do historycznej dzielnicy Higashiyama, gdzie nadal panuje atmosfera starego Kioto, okolice świątyni buddyjskiej Kyomizu-dera, będącej obiektem dziedzictwa kulturowego Japonii, założonej w 778 roku i zbudowanej bez jednego gwoździa. Przejazd i zwiedzanie świątyni Fushimi Inari, jednej z piękniejszych w Japonii, poświęconej bóstwu płodności, ryżu i powodzenia w biznesie, dalej spacer odcinkiem 4 km trasy, na której znajduje się 10 000 czerwono-pomarańczowych bram tori. Następnie przejazd do Arashiyama i tutaj spacerkiem do słynnego Lasu Bambusowego i pradawnego Mostu Togetsukyō (Most Przekraczającego Księżyca), a także wizyta w ogrodach i pięknej świątyni niebiańskiego smoka Tenryuji. Powrót do hotelu, nocleg.

14.03 Dzień 8. Kioto–Nara–Osaka–Kioto–Kyonoyado Kiyomizu Gojo Kuretakeso

Rankiem przejazd do dawnej stolicy Japonii – Nara. Odwiedzimy świątynię Todaiji, z największym na świecie wykonanym z brązu 57 metrowym posągiem Buddy, a także świątynię Horyuji. Wielką atrakcją będzie spacer po parku, w którym możemy karmić jelenie sika. Popołudniem przejazd do Osaki. Osaka to stolica japońskiej kuchni i centrum zakupowe kraju. Przejdziemy pod zamek „Osakajo” – dla kontrastu, standardowy czyli biały. Popołudniem spacer po najbarwniejszej dzielnicy rozrywkowej świata wzduż kanału Dotonbori w Nanba i kolacja w tradycyjnej restauracji, gdzie spróbujemy placków okonomiyaki oraz kushikatsu. Powrót do hotelu w Kioto.

15.03 Dzień 9. Kioto–Hiroshima hotel - KOKO HOTEL Hiroshima Ekimae

Rankiem przejazd do Hiroshimy, oczywiście shinkansenem. Duży bagaż kurierem wysyłamy do Atami/ miasteczko w okolicach Atami/. Jak już dotrzemy do Hiroshimy małe bagaże zostawimy w hotelu, a następnie zwiedzamy miasto. Dotrzemy pod Kopułę Bomby Atomowej, dalej zwiedzanie Parku Pokoju oraz Muzeum Pokoju. Kolejno spacer po pełnej życie dzielnicy Hondori oraz Ogrodzie Miniatur (japońskich krajobrazów) Shukkeien. W trakcie spaceru zahaczymy także o zamek samurajów. Nocleg w Hiroszimie.

tori

16.03 Dzień 10. Hiroshima–Atami (lub jedno z pobliskich misteczek)

Rano wycieczka na Miyajimę - wyspę świątyń, celem poznania jednego z najpiękniejszych japońskich widoków – olbrzymiego tori umieszczonego w morzu. Z racji walorów historycznych i przyrodniczych miejsce to znajduje się na liście UNESCO. Zobaczymy przepięknie położony kompleks świątynnym Daishoin. Przerwa na obiad – tym razem szef kuchni poleca ostrygi oraz węgorza. Przejazd shinakansenem i nocleg w Atami (lub w okolicy) , tu trzy noce śpimy na tatami.

17.03 Dzień 11. Atami (lub jedno z pobliskich miasteczek)

Udamy się na powulkaniczny Półwysep Izu nad Pacyfikiem. Wjedziemy wyciągiem krzesełkowym na wygasły wulkan Omuro, następnie pójdziemy na spacer spektakularnym nadmorskim szlakiem w Jogasaki wzdłuż urwistych brzegów oceanu, uwieńczony zastrzykiem adrenaliny-przejście wiszącym mostem. W drodze powrotnej odwiedzimy słynne wodospady w Kawazu (możliwość odwiedzenia plantacji WASABI) oraz kąpiel w gorących źródłach, z których słynie Półwysep Izu. Zależnie od pory roku możliwość kąpieli w wodospadach (prosimy o zabranie strojów kąpielowych). Powrót do hotelu.

fuji

18.03 Dzień 12. Mount Fuji-Oshino Hakkai

W pierwszej kolejności zwiedzimy okolice jeziora Yamanakako - największego z pięciu powulkanicznych jezior Fuji znajdującego się na terenie Parku Narodowego Fuji-Hakone-Izu. Jeśli warunki pogodowe będą dobre pojedziemy na słynny punkt widokowy Panoramadai oraz do kultowej pagody Chureito z pocztówkowym widokiem świętej góry Japończyków. Pagoda Chureito znajduje się na wzgórzu, do którego prowadzi prawie 400 stopni schodów. Jeśli w ten dzień warunki pogodowe nie dopiszą i Fuji będzie słabo widoczna, wjedziemy na samą Fuji samochodami najwyżej jak się da. Jeżeli się uda i wszystkie stacje będą otwarte to na wysokość 2305 m n.p.m i wtedy udamy się na spcer - dotrzemy do piątej stacji G. Fuji –ponad chmurami do szóstej stacji Fuji. W porze lunchu odwiedzimy Oshino Hakkai – tradycyjną wioska Ośmiu Mórz, znajdującą się na liście Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, gdzie w stawach o krystalicznie czystej wodzie spływającej z wierzchołka Fuji pływają żółte i błękitne pstrągi tęczowe. Powrót do hotelu.

19.03 Dzień 13. Nikko

Śniadanie. Całodzienny przejazd vanami do Nikko (lista UNESCO), gdzie w XVII wieku wzniesiono grobowce shogunów z rodu Tokugawa. Zobaczymy między innymi Toshogu – przepięknie położone na porośniętych lasem wzgórzach imponujące mauzoleum Tokugawy Ieyasu oraz Taiyuinbyo. Obiad w trakcie zwiedzania. Nocleg będzie w pobliżu jeden z budyjskich świątyń położonych w okolicach Nikko.

20.03 Dzień 14. Nikko

Dzień wolny na spacery i medytacje.

Dla chętnych wizyta w Edo Wonderland Nikko Edomura. To wycieczka do przeszłości i teleportacja do epoki gejsz i samurajów w parku tematycznym z epoki Edo – za dodatkową opłatą jest możliwość przebrania się w stroje np. lorda, gejszy, ronina lub ninja. W programie widowiskowy pokaz sztuk walki ninja, spektakularny orszak Oiran, kiedy gejsza prowadzona jest w uroczystym pochodzie do domu swojego przyszłego patrona.

* Lunch na terenie wioski Edo w tradycyjnej karczmie o atmosferze Tokio sprzed 200-300 lat. Popołudniem transfer do hotelu Tokyo – Narita.

21-22.03 Dzień 15. Powrót do Polski

transfer na lotnisko i przelot do kraju, lądowanie w Warszawie wieczorem 22.03

okinawa

Cena: 6000 zł + 2200 USD

Cena zawiera

 • przelot na trasie Warszawa–Tokio–Warszawa (z przesiadką przez Doha – linie Qatar);
 • transport dużych bagaży między miastami, w czasie dłuższych przejazdów shinkansenem;
 • przejazdy shinkansenem (bilet tygodniowy) oraz klimatyzowanymi autobusami (bus/van na wyłączność w czasie wycieczki na Fuji oraz do Kamakury), a także transportem publicznym (metro, autobusy, tramwaje);
 • wyżywienie: śniadania oraz obiady/kolacje (2 posiłki w ciągu dnia – śniadanie oraz obiad);
 • wycieczki i wejścia do miejsc wymienionych w programie;
 • zakwaterowanie w hotelach 3* oraz 4 *;
 • lokalnych przewodników (japonista mieszkający w Japonii) i licencjonowanego pilota z Polski;
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • wydatków natury osobistej;
Tagi wpisu