Logo Joga Gliwice
Logo Joga Gliwice
Studio Jogi warsztaty
Studio Jogi warsztaty
Studio Jogi warsztaty
  • Warsztaty
  • Warsztaty “Terapia jogą - techniki rozluźniania powięziowego” 17.10.2020.

Warsztaty “Terapia jogą - techniki rozluźniania powięziowego” 17.10.2020.

Proponuje Wam praktyczne warsztaty terapii jogą oparte na zupełnie nowym podejściu do funkcjonowania autonomicznego układu nerwowego.

Autonomiczny układ nerwowy monitoruje działanie organów wewnętrznych i reguluje ważne funkcje organizmu takie jak krążenie, trawienie i oddychanie lecz także ma ścisły wpływ z naszym dobrym samopoczuciem, zdrowiem emocjonalnym i psychicznym.

Życie w wszechobecnym stresie, nadmiarze pracy i zbyt wielu wyzwaniach powoduje szereg współwystępujących objawów. Część z nich można określić jako fizyczne, część jako emocjonalne, a część jako psychiczne. Mogę do nich należeć wszelkie chroniczne napięcia jak bóle karku i mięśni, podwyższony lub paradoksalnie obniżony tonus mięśniowy, bóle pleców, bóle stawów, zgrzytanie zębami. Mogą to być problemy emocjonalne jak drażliwość, frustracja, szybkie wpadanie w gniew lub odwrotnie przygnębienie, depresje lub poczucie wypalenia oraz beznadziejności, poczucie strachu i niepewności, koszmary nocne oraz trudności z koncentracją i pamięcią. Mogą to być problemy dysfunkcyjne narządów wewnętrznych jak nieregularny rytm serca, płytki oddech, zaburzenia oddychania,  wysokie ciśnienie krwi, zaburzenia trawienia, biegunki, zaparcia, problemy z żołądkiem, objadanie się lub utrata apetytu. Mogą to być zaburzenia ze strony układu odpornościowego - tak istotne dzisiaj jak na przykład częste infekcje, nawracające przeziębienia oraz alergie. Gro zaburzeń związanych może być z relacjami interpersonalnymi jak na przykład zbytnia podejrzliwość, brak zaufania, nieumiejętność dochodzenia do porozumienia lub brak ochoty na seks.

 

Wspólnym elementem przynajmniej w dużej części wszystkich powyższych problemów może być nieprawidłowości związane z autonomicznym układem nerwowym, a dokładnie z nadmierną aktywnością pnia współczulnego lub  jednego z nerwów czaszkowych - nerwu błędnego. Nerw błędny powinien działać prawidłowo aby regulować wiele funkcji naszego organizmu koniecznych do zachowania wieloaspektowo postrzeganego zdrowia. Co ważne jego prawidłowe funkcjonowania odpowiada także za nasze nastawienie społeczne: za dobre stosunki z najbliższymi, za pozytywne interakcje ze znajomymi i przyjaciółmi.

Na warsztatach nauczymy się jak za pomocą prostych ćwiczeń jogi, prostych technik rozluźniania mięśniowo- powięziowego oraz prostej terapii manualnej przywracać prawidłowe funkcjonowanie tych struktur. Ze szczególnym uwzględnieniem pracy z częścią brzuszną nerwu błędnego, która ma wpływ na stan naszego napięcia, umiejętność odpoczywania i rozluźniania oraz umiejetność zachowania spokoju.

Zapraszam serdecznie 🌿

 

Co ze sobą zabrać:

  • matę do jogi;
  • wygodne ubranie;
  • notes i długopis;
  • rękawiczki jednorazowe i maseczkę;

 

Prowadzący: Izabela Raczkowska

Miejsce: Studio Jogi Izabeli Raczkowskiej, ul. Dolnej Wsi. 35, Gliwice

Termin: 17 października 2020 godzina 10:30 - 13:30

Inwestycja: 160 zł

 

Ze względu na sytuację epidemiologiczna miejsca na warsztatach są ściśle ograniczone. Zapisy mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel 693 333 450. Telefon w czasie zajęć miewam zawsze wyłączony - lepiej więc wysłać do mnie SMS z informacją o chęci udziału, a ja oddzwonię.

Tagi wpisu