Logo Joga Gliwice
Logo Joga Gliwice
Studio Jogi warsztaty
Studio Jogi warsztaty
Studio Jogi warsztaty
  • Warsztaty
  • Warsztaty Renaty Depciuch "Druga seria Ashtanga Yoga" 8.04.17r.

Warsztaty Renaty Depciuch "Druga seria Ashtanga Yoga" 8.04.17r.

 

HIP HOOP HURRA 2 Seria Ashtanga Yoga

TANIEC SMOKA

„Wielkie rzeczy nie są budowane przez impuls ale przez szereg małych kroków”

Zatem stanie na rękach przy ścianie nie przynosi żadnych rezultatów, a czy jesteś gotowy/a wykonać je na środku pokoju. Za każdym razem kiedy próbujesz wskoczyć do pozycji, utrzymujesz ją dosłownie przez mini-sekundę. Czy powtarzanie wciąż tej samej sekwencji potrafi być męczące? Druga Seria Ashtanga Yoga pozwoli Ci rozwinąć i naprawdę pokochać asany balansowe bez metody siłowej.

Praktykując Jogę Asztanga czy inny Styl Yang Jogi dobrze jest ją zrównoważyć energią księżycowa Yin. Taniec smoka i połączenie YinYasy to sekwencje zaprojektowane aby łagodzić bóle szczególnie w dolnej linii kręgosłupa. Seria niekonwencjonalnych asan wydłuża kręgosłup w dwóch kierunkach. Podczas praktyki pielęgnujemy i podkreślamy naturalne krzywizny kręgosłupa nie zapominając o wariancie tylnego pochylenia miednicy. Subtelne wygięcia do tyłu angażują i rozluźniają mięśnie brzucha. Micro-skręty budowane są na płaszczyźnie strzałkowej kręgosłupa, co wspomaga produkcję mazi stawowej i amortyzację kręgów. Na warsztacie będziemy praktykować kompleksowy zestaw asan przełamując ukierunkowaną rutynę, sztywną konstrukcję na rzec inspirujących postaw i vinyas.

Taniec Smoka.

  • Renia z wykształcenia filozof, z powołania artystka, z przekonania nauczycielka jogi;
  • Jej fascynacja Asztanga jogą i filozofią Wschodu to wypadkowa jej wcześniejszych zainteresowań. Absolwentka Uniwersytetu w Katowicach z tytułem magistra filozofii.
  •  Renia rozpoczęła praktykę Yoga Asztanga z silnym zakorzenieniem w metodzie jogi Iyengara i sztukami walki, które uprawiała przez wiele lat. Obecnie stara się łączyć sztukę bycia kreatywną artystką, z fascynacją malarstwem i praktyką jogi. Stara się podążać za maksymą: aby móc pomagać innym, musisz najpierw potrafić pomóc samemu sobie.
  • Można ją znaleźć na FB: 

Plan warsztatu:

11.00 -13.00

Praktyka 2 Serii Ashtanga Yoga.

Indywidualne korekty, dostosowane do poziomy każdego uczestnika warsztatu.

Praktyka w Parach.

Przerwa

Sekwencja rozluźniająca nadgarstki.

Pozycje na Meridian Śledziony.

13.30 – 14.30

 

Prowadząca: Renata Depciuch

Miejsce: Studio Jogi Izabeli Raczkowskiej

Kiedy: 8 kwietnia 2017r.

Czas: godzina: 11.00-14.30

Zapisy : tel.693 333 450 lub mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszam serdecznie :)

 

 

 

Tagi wpisu