Logo Joga Gliwice
Logo Joga Gliwice
Studio Jogi warsztaty
Studio Jogi warsztaty
Studio Jogi warsztaty
  • Warsztaty
  • Warsztaty „Przez pranajamę do medytacji” 31.05-02.06.19 r. Nieprześnia

Warsztaty „Przez pranajamę do medytacji” 31.05-02.06.19 r. Nieprześnia

Warsztaty „Przez pranajamę do medytacji” 31.05-02.06.19 r. Nieprześnia

Oddychanie będąc jedną z najważniejszych funkcji organizmu przebiega przez całe życie – zazwyczaj zupełnie poza naszą świadomością. Często nie zdajemy sobie sprawy, że oddychamy źle. Wieczny pośpiech, stres i latami zapisywane napięcia w ciele powodują nawykowe nieprawidłowości obejmujące zarówno trwałe zmiany rytmu jak i stałe spłycenie oddechu. To wpływa na cały nasz organizm i skutkuje pogorszeniem się jakości życia na wielu poziomach.

 

Słowo pranajama jest połączeniem dwóch składowych: prany – siły życiowej i jamy – kontroli.

Według tej filozofii prana jest także sumą energii ożywiającej człowieka.

Rozproszenie tej energii może skutkować zaś chorobami ciała i umysłu – z wiecznym brakiem chęci do życia, stanami obniżonego nastroju oraz brakiem motywacji na czele.

warsztacie – w oderwaniu od naszej codzienności – zajmiemy się właśnie oddechem jako narzędziem użytecznym do opanowania rozproszenia energii. Będziemy starali się nauczyć kontrolowania oddechu, która polega na obserwacji oddechu, nadaniu mu właściwego rytmu oraz kontroli jego przepływu. Będziemy także poznawali techniki zatrzymania oddechu.

Pranajama ma także jeszcze jedną bardzo ważną rolę - przeprowadza nas przez ćwiczenia koncentracyjno-medytacyjne do samej medytacji. To bardzo użyteczne narzędzie do zdyscyplinowanie naszego umysłu.

Spędzimy ten weekend w malowniczej Nieprześni. Nieprześnia położona jest na terenie Pogórza Karpackiego. Piękna rzeźba terenu, bliska odległość od turystycznych atrakcji – Zamku w Wiśniczu, kopalni soli w Bochni, zabytkowych, ludowych kościołów na Małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej i przede wszystkim zaciszna atmosfera tworzą z Nieprześni 1 uniwersalny kompleks o wielkim potencjale położony jedynie 40 km od Krakowa.

To uroczy kompleks wypoczynkowy otoczony pięciohektarowym parkiem. Mieści się w nim m.in. zabytkowy dworek z 1934 roku, jabłoniowy sad, staw i warzywnik. Do Waszej dyspozycji jest 20 miejsc noclegowych w gustownie urządzonych pokojach dwu i trzyosobowych z łazienkami. Pyszne wegańskie posiłki jemy w przestronnej restauracji. Jogę praktykujemy w sali do ćwiczeń wypełnionej światłem, z podgrzewaną podłogą i pięknym widokiem na ogród.

Pyszne wegetariańskie jedzenie, z którego Nieprzesnia słynie - dopełni całości :)

Plan dnia:

8.30-9.00 ćwiczenia oddechowe - pranajama;

9.00 śniadanie;

11.30-12.30 zajęcia jogi - sesja oczyszczająca,

12.30-13.00 medytacja,

13.00 obiad;   

16.30-17.30 zajęcia jogi w podejściu Vinyasa Krama, ćwiczenia oddechowe - pranajama;

17.30-18.00 medytacja;

18.00 kolacja;

19.30 – 20.30 joga Nidra lub wykład;

Zaczynamy w piątek kolacją o 19.00 a kończymy w niedzielę obiadem o godzinie 13.00.

Prowadzący: Iza Raczkowska

Cena: 600 zł

Zapisy:

tel. 693 333 450

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszam Was serdecznie :)

Tagi wpisu