Logo Joga Gliwice
Logo Joga Gliwice
Studio Jogi warsztaty
Studio Jogi warsztaty
Studio Jogi warsztaty
  • Warsztaty
  • Warsztaty prof. Janusza Szopy "Biomechanika asan" 16.09.2017r.

Warsztaty prof. Janusza Szopy "Biomechanika asan" 16.09.2017r.

 

Warsztaty "Biomechanika asan" bedą obejmować:

1. Wykład o biomechanice - na którym przedstawione zostaną właściwości mechaniczne tkanek naszego ciała oraz praca układu ruchu przy wykonywaniu asan.

2. Sesje asan - zostaną zastosowane zasady biomechaniki, które należy stosować przy wykonywaniu ćwiczeń hatha jogi. W szczególności omówiona zostanie praca ciała w trzech płaszczyznach ruchu. Poćwiczone zostana zestawy asan o różnym stopniu trudności - dobrane zgodnie z metodyką nauki o kulturze fizycznej oraz poziomem uczestników.

3. sesję relaksacji i koncentracji umysłu - na której przedstawiona zostanie podstawowa wiedza naukowa na temat technik relaksacyjnych oraz koncentracji umysłu, zastosowana następnie w trakcie praktycznych ćwiczeń.

O prowadzącym:

Profesor AWF dr hab. dr h.c. Janusz Szopa - współtwórca Stowarzyszenia Jogi Akademickiej.

Kierownik Katedry Zarządzania Sportem i Turystyką Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Poprzednio - dziekan Wydziału Zarządzania Sportem i Turystyką, kierownik Zespołu Dydaktycznego Technik relaksacyjnych i Jogi w AWF w Katowicach oraz rektor, prorektor, dziekan, dyrektor Instytutu Matematyki i Informatyki, kierownik Zakładu Technik Relaksacyjnych i Jogi w Politechnice Częstochowskiej.

Instruktor relaksacji, ćwiczeń jogi i kinezypsychoprofilaktyki. Posiadacz międzynarodowych dyplomów nauczyciela jogi wg metody Iyengara i Shivanandy.

Twórca programów nauczania oraz wykładowca technik relaksacyjnych, kinezypsychoprofilaktyki, jogi, psychosomatyki i zarządzania stresem w polskich i zagranicznych uczelniach wyższych oraz programu kształcenia terapeutów uzdrowiskowych.

Współorganizator i wykładowca programów europejskich, rządowych i samorządowych z zakresu rekreacji ruchowej dla osób w wieku dojrzałym. Od lat współpracuje z instytutami jogi oraz uczelniami indyjskimi.

Współtwórca i kierownik studiów podyplomowych Relaksacja i joga na Wydziale Rehabilitacji AWF w Warszawie.

Autor i współtwórca 3 książek oraz około 75 publikacji naukowych i kilkunastu artykułów popularyzatorskich z zakresu jogi i jej zastosowań w profilaktyce zdrowia, a także 120 artykułów z zakresu nauk technicznych i nauk o zarządzaniu.

 

Link do strony Stowarzyszenia Jogi Akademickiej:

https://www.jogaakademicka.pl/spages/view/id/1/title/o_stowarzyszeniu

 

Plan warsztatu:

10.00-10.30 - wykład "Biomechanika - wprowadzenie";

10.45-12.45 - I sesja praktyki hatha jogi;

13.00-14.30 - II sesja praktyki hatha jogi;

14.30-16.00 - przerwa obiadowa;

16.00-17.00 - wykład "Biomechanika - jak wykorzystać tą wiedzę w praktyce asan";

17.15-18.00 - ćwiczenia relaksacyjne i koncentracji umysłu.

Zapraszamy serdecznie :)

 

Kiedy: 16 wrzesień 2017r.

Gdzie: Studio Jogi Izabeli Raczkowskiej, Gliwice, ul. Dolnej Wsi 35

Zapisy: tel. 693 333 450 lub mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Tagi wpisu