Logo Joga Gliwice
Logo Joga Gliwice
Studio Jogi warsztaty
Studio Jogi warsztaty
Studio Jogi warsztaty
  • Warsztaty
  • Warsztaty jogi „Uważność w praktyce” Leśnikówka 3-5 czerwca 2016

Warsztaty jogi „Uważność w praktyce” Leśnikówka 3-5 czerwca 2016

Według filozofii jogi, według „Jogasutr” Patańdżalego awidja -nieświadomość, nieprawidłowe rozumienie rzeczywistości, błędna percepcja są źródłem cierpienia.

Awidja to skutek sanskar – wielu naszych nieświadomych reakcji, metod postrzegania i działań, powtarzanych i utrwalanych latami w sposób automatyczny. Poprzez automatyzm naszych reakcji nasz umysł zaczyna reagować na świat całkowicie rutynowo, co prowadzi do wygaśnięcia naszej świadomość.

Odpowiedzią jest tu uważność.

Praktyka uważności zakotwicza nas w rzeczywistości. Pozwala na bezpośrednie, świadome i co najważniejsze – nieosądzające doświadczanie chwili obecnej czyli tego co dzieje się tu i teraz. Pozwala przeżywać i akceptować rodzące się w nas emocję, zobaczyć jak reaguje na nie nasze ciało. Pozwala śledzić procesy zachodzące w naszym umyśle. To praktyka uwalniająca od nawykowych, nieświadomych zachowań leżących często u podstaw problemów.

Uważność czy też uważna obecność to praktyka medytacyjno-kontemplacyjna konieczna do nawiązania kontaktu z samym sobą, do akceptacji chwili obecnej. To droga do akceptacji naszego życia.

Praktykowanie uważności prowadzi do wielu korzystnych zjawisk psychicznych i somatycznych. Zwiększa się uczucie relaksu i poczucie równowagi. Zmniejsza się skłonność do wiecznych lęków i zmartwiania się. Nasz świat zwalnia.

Na warsztacie zajmiemy się praktyką uważności w postaci ćwiczeń medytacyjno – koncentracyjnych oraz ćwiczeniami jogi – potraktowanej tu jako medytacja w ruchu.

Warsztaty odbędą się w terminie 3-5 czerwca w Leśniakówce, leżącej niedaleko Glichowa, w okolicach jeziora Dobczyckiego w województwie małopolskim. To urokliwe miejsce położone na wzgórzach między przepięknym sadem i lasem. Mieszkamy i ćwiczymy w starej wozowni – fajnie utrzymanym, wiekowym budynku z bali położonym na wzgórzu pod lasem. Z okien roztacza się cudny widok na okolicę. Kasia – właścicielka ośrodka, przygotowuje nam ekologiczne wegetariańskie posiłki.

W piątek po południu przyjazd, a kiedy się rozpakujemy i zwiedzimy okolicę – kolacja około 19.30. Po kolacji zapraszam na głęboką relaksację. W sobotę od godziny 9.30 do 12.30 praktyka medytacji w ruchu. Około 13.00 obiad. Po obiedzie czas na spacerki lub odpoczynek. Po południu od godziny 16.00 do 18.00 praktyki koncentracyjno-medytacyjne. Około 19.00 kolacja. Wieczorem odbędzie się wykład. Temat będzie jak zwykle związany ze zdrowym odżywianiem, ajurwedą i świadomym życiem. W niedzielę rano zajęcia jogi wraz z technikami medytacyjnymi od godziny 9.00 do 12.00. Około godziny 13.00 obiad. Potem czas wolny.

Lesniakówka piękne i bardzo spokojne miejsce pozwoli nam się zatrzymać, wyciszyć i zrelaksować.

Zapraszam serdecznie!

Pokoje 2, 3 i 4 osobowe.

Prowadzący: Izabela Raczkowska

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: 693 333 450

Tagi wpisu