Logo Joga Gliwice
Logo Joga Gliwice
Studio Jogi warsztaty
Studio Jogi warsztaty
Studio Jogi warsztaty
  • Warsztaty
  • Warsztaty hatha jogi - "Balanse na rękach" Łukasz Zalewski 8.10.16

Warsztaty hatha jogi - "Balanse na rękach" Łukasz Zalewski 8.10.16

 

Siła i równowaga to składowe tej trudnej grupy asan. Należy zachować równowagę pomiędzy nimi. Brak równowagi nadrabiamy silnymi ramionami, jeśli ich nie ma musimy idealnie ustawić ciało tak by mięśnie nie były nadto angażowane.

 

Podczas warsztatu nauczymy się wchodzenia i wychodzenia z takich pozycji jak: tolasana, lolasana, bujapidasana, eka pada kundinyasana i jej warianty, majurasana, parivritta-urdhva-yogadandasana lub latajacy smok, bakasana czy ashtavakrasana.

Rano 10.00-14.00 skupimy się bardziej na pozycjach przygotowujących do balansów (caturanga-dandasana, uthita-hasta padangusthasana, vasisthasana) oraz pozycjach odwróconych. Następnie wyjaśnimy sobie pracę ramion w balansach podczas krótkiego wykładu z prezentacją. Kolejna część to nauka balansów. Po południu 16.00-19.00 powtórzymy balanse w sekwencjach rozwijających równowagę i siłę ramion oraz obręczy barkowej. Całość zakończy wyciszająca viparitakarani mudra i joga nidra.

Łukasz Zalewski – kulturoznawca, absolwent podyplomowych studiów z zakresu jogi w AWF Wrocław, od 20 lat praktykuje jogę, od ponad 6 lat uczy w Instytucie Ćwiczeń Psychofizycznych w Opolu, wykładowca Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu. Joga jest dla niego profilaktyką zdrowotną wykształconą przez dawne cywilizacje oraz doskonałą formą do zachowania uważnego umysłu we współczesnym świecie.

Prowadzący: Łukasz Zalewski

Miejsce: Studio Jogi Izabeli Raczkowskiej

Kiedy: 8 października 2016 roku

Czas: godzina 10.00-14.00 i 16.00-19.00

Zapisy: telefonicznie 693 333 450 i mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszam serdecznie :)

Tagi wpisu