Logo Joga Gliwice
Logo Joga Gliwice
Studio Jogi warsztaty
Studio Jogi warsztaty
Studio Jogi warsztaty
  • Warsztaty
  • Warsztat „Pranajama” w Leśniakówce – 25-27 wrzesień 2015

Warsztat „Pranajama” w Leśniakówce – 25-27 wrzesień 2015

Oddychanie będąc jedną z najważniejszych funkcji organizmu przebiega przez całe życie – zazwyczaj zupełnie poza naszą świadomością. Często nie zdajemy sobie sprawy, że oddychamy źle. Wieczny pośpiech, stres i latami zapisywane napięcia w ciele powodują nawykowe nieprawidłowości obejmujące zarówno trwałe zmiany rytmu jak i stałe spłycenie oddechu. To wpływa na cały nasz organizm i skutkuje pogorszeniem się jakości życia na wielu poziomach.

 

 

Słowo pranajama jest połączeniem dwóch składowych: prany – siły życiowej i jamy – kontroli.

Według tej filozofii prana jest także sumą energii ożywiającej człowieka.

Rozproszenie tej energii może skutkować zaś chorobami ciała i umysłu – z wiecznym brakiem chęci do życia, stanami obniżonego nastroju oraz brakiem motywacji na czele.

Na warsztacie – w oderwaniu od naszej codzienności – zajmiemy się właśnie oddechem jako narzędziem użytecznym do opanowania rozproszenia energii. Będziemy starali się nauczyć kontrolowania oddechu, która polega na obserwacji oddechu, nadaniu mu właściwego rytmu oraz kontroli jego przepływu. Będziemy także poznawali techniki zatrzymania oddechu.

Warsztaty odbędą się w terminie od 25 do 27 września w Leśniakówce, leżącej niedaleko Glichowa, w okolicach jeziora Dobczyckiego w województwie małopolskim. To urokliwe miejsce położone na wzgórzach między przepięknym sadem i lasem. Mieszkamy i ćwiczymy w starej wozowni – fajnie utrzymanym, wiekowym budynku z bali położonym na wzgórzu pod lasem. Z okien roztacza się cudny widok na okolicę. Kasia ? właścicielka ośrodka, przygotowuje nam ekologiczne wegetariańskie posiłki.

W piątek po południu przyjazd, a kiedy się rozpakujemy i zwiedzimy okolicę – kolacja około 19.30. Po kolacji zapraszam na głęboką relaksację. W sobotę od godziny 9.00 do 12.00 praktyka. Około 12.30 obiad. Po obiedzie czas na spacerki lub odpoczynek. Po południu od godziny 15.00 do 18.00 praktyki rozluźniające. Około 18.30 kolacja. Wieczorem odbędzie się wykład. Temat będzie jak zwykle związany ze zdrowym odżywianiem, ajurwedą i świadomym życiem. temat wykładu podam wkrótce. W niedzielę rano zajęcia o godzinie 9.00 do 12.00. Około godziny 12.30 obiad. Potem czas wolny.

Lesniakówka piękne i bardzo spokojne miejsce pozwoli nam wyciszyć się i zrelaksować. Zajęcia będą obejmowały praktykę asan w podejściu Vinyasa Krama. Oprócz tego będzie czas na ćwiczenia oddechowe, praktykę koncentracji i medytacji. Tym razem dużo czasu poświęcimy oddechowi.

Zapraszam serdecznie!

Pokoje 2, 3 i 4 osobowe.

Prowadzący: Izabela Raczkowska

mapka dojazdu do Glichowa:

Tagi wpisu