Logo Joga Gliwice
Logo Joga Gliwice
Studio Jogi warsztaty
Studio Jogi warsztaty
Studio Jogi warsztaty
  • Warsztaty
  • Techniki oddechowe na stres - warsztaty 2.04.22

Techniki oddechowe na stres - warsztaty 2.04.22


🌿Pranajamy na stres - warsztat technik oddechowych służących redukcji stresu 💚


🌿Pozycja ciała jaką przybieramy jest ściśle związana z naszym stanem psychofizycznym. Wszyscy posiadamy nawykowe i charakterystyczne sposoby reagowania i zachowania w reakcji na otoczenie. Ciało potrafi bardzo precyzyjnie odtwarzać stan umysłu. Na przykład pod wpływem stresu pochylamy się do przodu wracając podświadomie do krzywizn pierwotnych.


🌿Człowiek zestresowany przesuwa obręcz barkową do przodu, a barki unosi w górę chroniąc podświadomie głowę, która także tu jest położona w protrakcji względem obręczy barkowej. W konfrontacji z długo działającym stresem lub głęboką traumą chronimy też podświadomie podbrzusze pochylając się do przodu, napinając trwale mięśnie biodrowo-lędźwiowe oraz zmieniając kąt pomiędzy kręgosłupem a miednicą. Zaburzenia czynnościowe w układzie mięśniowym towarzyszące stanom napięcia powodują, że zwiększa się tonus mięśniowy, a mięśnie się trwale napinają, ciało sztywnieje, traci grację i płynność ruchów. Przestaje też być wyczulone na otoczenie co jest charakterystyczne dla chorego organizmu.


🌿Taka postawa wymusza określony oddech. Przez kształt jaki nadajemy klatce piersiowej oraz napięcie mięśni zmniejsza się pojemność płuc. Blokuje się przepona i zaciskają się mięśnie brzucha. Pojawia się skłonność do płytkiego oddechu. Zaczynamy oddychać szczytami płuc – górnym torem oddechowym, a podczas oddychania poruszają się tylko obojczyki i żebra. Taka postawa wymusza szybki i urywany oddech. Nawet jeśli nasze stany emocjonalne oraz umysłowe zdają się trudne do opanowania zawsze mają część wspólną, coś co je łączy – zawsze są ściśle powiązane z zaburzeniami lub choćby nieregularnościami w oddychaniu. Oddech jest cieniem ukazującym jak emocja odbija się w ciele.


🌿Oddech ten zaś można pozostawić ciału lub poddać świadomej regulacji umysłu co wpłynie zarówno na nasze emocje jak i na nasz umysł. Tak więc praca z oddechem stanowi ogniwo łączące ciało z umysłem. Regularnie praktykowana umożliwia kontrole obu. 💚


🌿Na warsztacie będziemy się uczyć przejmować kontrole nad swoim oddechem. Przedstawię szereg technik oddechowych oraz uważnościowo- koncentracyjnych, które pozwalają ciału się rozluźnić a umysłowi uspokoić.


🌿Zapraszamy serdecznie 💚


Miejsce: Studio Jogi Izabeli Raczkowskiej
Data: 2 kwietnia 2022, godz 10:00 -13:30
Inwestycja: 160 zł
Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel.: 0- 693 333 450

Tagi wpisu