Logo Joga Gliwice
Logo Joga Gliwice
Studio Jogi warsztaty
Studio Jogi warsztaty
Studio Jogi warsztaty
  • Warsztaty
  • Energy flow: warsztaty jogi z Krystianem Mesjaszem

Energy flow: warsztaty jogi z Krystianem Mesjaszem

Miasto: Gliwice

Miejsce: Studio Jogi Izabeli Raczkowskiej

Data: 18-05-2019 9:30-14:00

Inwestycja: 140 zł

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 693 333 450

Zaliczka na warsztat wynosi 50zł

Zaliczkę można wpłacać osobiście w studio lub na konto.

Oto dane do wpłaty:

STUDIO Izabela Raczkowska

ul. Dolnej Wsi 35

44-100 Gliwice

Alior Bank 78 2490 0005 0000 4500 2415 1780

Poproszę w tytule wpłaty napisać: „opłata za warsztaty pozycje odwrócone” i „nazwisko oraz imię”.

Plan:

9.30- 11.00 – Masaż powięziowy

11.15 – 13.15 – Mandala Namaskar + Yin Yoga

13.15- 14.00 – Yoga Nidra – pogłębiony relaks

MANDALA NAMASKAR

Mandala Namaskara jest rozszerzoną wersją Powitania Słońca. Podczas standardowej praktyki jogi jesteśmy zwróceni w jednym kierunku. Wykonując Mandala Namaskar przechodzimy przez sekwencje kilkunastu pozycji zwracając się w każdą stronę świata. Nie ma przystanku w żadnej asanie – płynnie na fali oddechu przechodzimy z jednej strony maty na drugą, zataczając pełen okrąg. Sekwencja składa się z 27 vinyas. Wykonujemy ją 4 razy, po dwa razy na lewą i prawą stronę tak żeby wykonać pełny obieg w kole (co składa się na symboliczną, jogiczną liczbę 108 vinyas ). W sekwencji tej na poziomie fizycznym wzmacniamy nogi, mobilizujemy biodra poprzez ruchy kuliste, zwiększamy poczucie równowagi oraz pracujemy w skłonach do przodu i w wygięciach do tyłu.

Dla zrównoważenia wytworzonej energii po Mandala Namaskar, zatopimy się w biernej praktyce jogi, cechującej się pasywnym pierwiastkiem YIN. Uziemimy w ten sposób wzbudzoną energię i rozprowadzimy ją głębiej po ciele. Ta łagodna sekwencja asan zrównoważy poprzednią formę pracy z ciałem jeszcze mocnej otwierając miednicę i biodra oraz tył ciała.

MASAŻ POWIĘZIOWY

Automasaż mięśniowo-powięziowy polega na rozluźnianiu i uwalnianiu napięcia z tkanek dzięki czemu ich struktura ulega zmianie. Przekłada się to bezpośrednio na ruchomość mięśni. Zmniejsza on dolegliwości bólowe, poprawia postawę ciała, zwiększa giętkość i płynność ruchów.

Jest to forma nieinwazyjnej terapii, która obejmuje mięśnie, nerwy i naczynia krwionośne. Powięź to unerwiona i unaczyniona tkanka łączna. Zniwelowanie napięcie w jej obrębie przywraca w homeostazę. W naszym organizmie powięź tworzy system, która oplata mięśnie, wiązadła, organy wewnętrzne, naczynia krwionośne, limfatyczne oraz tkankę nerwową. Stanowi nasz „drugi szkielet”. Napina się ona w wyniku urazów, zapaleń, gwałtownych ruchów czy nieprawidłowej postawy ciała.

Masaż działa holistycznie ponieważ wraz z usuwaniem napięcia mięśniowego usuwa on blokady emocjonalne i polepsza przyjemność z odczuwania własnego ciała. Tłumione emocji lokują się w różnych miejscach w ciele przez co odcinają nas od naszego ciała. Masaż mięśniowo powięziowy pozwala je natychmiastowo przebudzić i ożywić.

EFEKTY:

- natychmiastowe rozluźnienie

- poprawia przepływu energii

- osłabia dolegliwości bólowe

- przywraca prawidłowe ułożenie nerwów, powięź i mięśni

YOGA NIDRA

Yoga Nidra jest metodą systematycznego wywoływania pełnego fizycznego, psychicznego i emocjonalnego relaksu. Jej praktyka przyczynia się do poprawy zdrowia poprzez obniżenie napięcia i niepokoju, z którymi często współwystępują psychosomatyczne objawy związane z bólami i zawrotami głowy, bólami w klatce piersiowej, kołataniem serca, poceniem się czy bólem brzucha. Podczas sesji znajdujemy się w specyficznym stanie pomiędzy jawą i snem, w którym doświadczamy przytomności przebywając jednocześnie w stanie głębokiego snu. Jest to technika przekształcania pozwalająca na całkowity reset układu nerwowego. Nie trzeba się przygotowywać na sesje jogi nidry należy tylko pozwolić sobie na pełne spokoju, spontaniczne doświadczenie.

O prowadzącym:

Krystian Mesjasz jest nauczycielem ashtanga vinyasa yogi. Publikuje w magazynie „Yoga & Ayurveda” przedstawiając czytelnikom kulturę Indii i historię nowożytnej jogi. Jest również redaktorem portalu "Boso na macie" - jednego z największych portali o jodze i zdrowym stylu życia. Regularnie podróżuje do Mysore w Indiach, gdzie pod okiem Sharata Joisa pogłębia i rozwija praktykę jogi. Autoryzowany przez Instytutu KPJAYI w Mysore, Level 1.

 

Tagi wpisu