Logo Joga Gliwice
Logo Joga Gliwice
Studio Jogi warsztaty
Studio Jogi warsztaty
Studio Jogi warsztaty
  • Warsztaty
  • Cykl warsztatów: Anatomia Jogi z Mateuszem Stańczakiem 08.02.20

Cykl warsztatów: Anatomia Jogi z Mateuszem Stańczakiem 08.02.20

Miasto:

Miasto: Gliwice

Miejsce: Studio Jogi Izabeli Raczkowskiej


Data: 08.02.2020 11:00-15:00

Inwestycja: 180 zł

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; 693 333 450

Zaliczka na warsztat wynosi 50zł

Zaliczkę można wpłacać osobiście w studio lub na konto.


Oto dane do wpłaty:

STUDIO Izabela Raczkowska

ul. Dolnej Wsi 35

44-100 Gliwice

Alior Bank 78 2490 0005 0000 4500 2415 1780


Poproszę w tytule wpłaty napisać: „opłata za warsztaty anatomia jogi” i „nazwisko oraz imię”.


Cykl warsztatów - Anatomia Jogi


Prowadzący: Mateusz Stańczak - mgr fizjoterapii a także wieloletni instruktor oraz szkoleniowiec w zakresie ćwiczeń Jogi. Jego pasją jest omawianie metodyki wykonywania asan przez pryzmat biomechaniki oraz anatomicznych argumentów przemawiających za doborem określonego rodzaju pracy w pozycji dla danego typu osoby.


Warsztaty: Zespół ślizgu przedniego biodra.


Pomimo skomplikowanej nazwy, jest to bardzo ważna porcja wiedzy dla każdego! Bóle bioder, pachwin, kolan i lędźwi mają bardzo często ten właśnie wspólny mianownik.


To kluczowa porcja wiedzy dla biegaczy, osób ćwiczących jogę a praktycznie dla każdej osoby zainteresowanej poprawą funkcjonowania swoich bioder i całej postawy. Zaproponowane tu ćwiczenia są trochę jak szczoteczka do zębów - akcesorium potrzebne przez całe życie.


Zaburzenie ślizgu przedniego w stawie biodrowym wydaje się być najczęściej występującym rodzajem dysbalansu mięśniowo -powięziowego. Można go zaobserwować u przeważającej większości osób i jest on kluczowym elementem diagnozy i terapii w przypadku bólu w pachwinie, bólu kolan oraz bólu lędźwiowego. Najczęściej jest powiązane z z odchylonym do tyły typem postawy jednak miewa i inne konfiguracje.


Warsztat rozpocznie się od wprowadzenia teoretycznego z omówieniem dysbalansu, sytuacji problemowych (rodzaj pracy, aktywność fizyczna, nieprawidłowe wzorce ruchowe) oraz przedstawieniem strategii postępowania. W ramach rozszerzenia repertuaru ćwiczeń zaproponowane i wspólnie przepracowane zostaną ćwiczenia fizjoterapeutyczne połączone w sekwencję z asanami Hatha-Jogi.


Dla uczestników materiały z opisem dysbalansu oraz rozpisanymi ćwiczeniami i etapami pracy.

Tagi wpisu