Logo Joga Gliwice
Logo Joga Gliwice
Studio Jogi warsztaty
Studio Jogi warsztaty
Studio Jogi warsztaty
  • Warsztaty
  • Cykl warsztatów: Anatomia Jogi z Mateuszem Stańczakiem

Cykl warsztatów: Anatomia Jogi z Mateuszem Stańczakiem

Miasto: Gliwice

Miejsce: Studio Jogi Izabeli Raczkowskiej

Data: 21.09.2019 11:00-15:00

Inwestycja: 180 zł

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 693 333 450

Zaliczka na warsztat wynosi 50zł

 

Zaliczkę można wpłacać osobiście w studio lub na konto.

 

Oto dane do wpłaty:

STUDIO Izabela Raczkowska

ul. Dolnej Wsi 35

44-100 Gliwice

Alior Bank 78 2490 0005 0000 4500 2415 1780

 

Poproszę w tytule wpłaty napisać: „opłata za warsztaty anatomia jogi” i „nazwisko oraz imię”.

 

Cykl warsztatów - Anatomia Jogi

Prowadzący: Mateusz Stańczak - mgr fizjoterapii a także wieloletni instruktor oraz szkoleniowiec w zakresie ćwiczeń Jogi. Jego pasją jest omawianie metodyki wykonywania asan przez pryzmat biomechaniki oraz anatomicznych argumentów przemawiających za doborem określonego rodzaju pracy w pozycji dla danego typu osoby.

Warsztat obejmuje omówienie topografii i mechaniki najważniejszych mięśni i stawów oraz ich pracę w asanach. Praca w pozycjach będzie omawiana z perspektywy systemu mięśniowo-powięziowego w którym widać jak wszystkie ruchy części ciała są ze sobą sprzężone. Wszystko po to żeby wreszcie kompetentnie i w praktyce poznać działanie ciała w asanach i poruszać się w tej tematyce z większą swobodą. Warsztat ten znacznie rozwija świadomość mechaniki asan i podnosi kwalifikacje oraz świadomość działania ciała w praktyce jogi i nie tylko. Po przejściu i przepracowaniu tych wiadomości odpowiedzi na pytania "co pracuje w danej pozycji i jak to jest ze sobą połączone" staną się możliwe, choć z reguły właśnie wtedy zdajemy sobie sprawę żę morze wiedzy jeszcze przed nami ale i zupełnie inne możliwości… Będziemy pracować trybem teoretyczno-praktycznym: omówienie zagadnienia z prezentacją, następnie praktyka, powtórki materiału i liczne omówienia praktycznych problemów.

Na zajęcia, oprócz maty do jogi należy zabrać notes i otwartą głowę, która nie waha się stawiać pytań i doświadczać oraz wspólnie się zastanawiać.

Tagi wpisu