Logo Joga Gliwice
Logo Joga Gliwice
Studio Jogi warsztaty
Studio Jogi warsztaty
Studio Jogi warsztaty
  • Warsztaty
  • Anatomia Jogi "Praca ze stopami" warsztaty Mateusza Stańczyka 18.09.2021

Anatomia Jogi "Praca ze stopami" warsztaty Mateusza Stańczyka 18.09.2021

Już od września startujemy z cyklem warsztatów Anatomia Jogi

Będą to pierwsze warsztaty z cyklu Anatomia Jogi. Na warsztatach dowiecie, się jak prawidłowo pracować stopami. Dlaczego to ważne? Stopy stanowią fundament naszej postawy nie tylko w praktyce jogi ale też podczas wykonywania codziennych czynności

Cykl warsztatów - Anatomia Jogi

Anatomia Jogi to cykl warsztatów stworzony, aby pogłębić Twoją praktykę asan i uczynić ją bardziej świadomą. Zastanawiasz się, czy dasz kiedyś radę dotknąć piętami do ziemi w psie, albo dłońmi do ziemi w skłonie? Znając sieć połączeń powięziowych i mięśniowych oplatających całe ciało, będziesz bardziej świadomie kierować nim w trakcie praktyki i skutecznie zwiększać zakres ruchu. Dzięki wiedzy Twoja praktyka będzie bardziej pożyteczna dla ciała i ducha

 

Część I: Stopy w praktyce
Stopy to fundament naszej konstrukcji. Są jak opony i zawieszenie samochodu - podstawą bezpieczeństwa i komfortu. Jako pierwszy element kontaktu z ziemią, pełnią zasadniczą rolę w analizie informacji proprioceptywnych, czyli takich które są związane z naszym odczuwaniem położenia ciała, reakcjami równowagi, budowaniem postawy oraz siły i koordynacji w wyższych piętrach ciała.

Co to oznacza? Stopy mają wpływ na poprawność całej postawy ciała oraz na poprawność wykonania asany! Często to właśnie od ułożenia stopy zależy, czy asana służy Twojemu zdrowiu, czy może pogłębia nieprawidłowe wzorce ruchowe

Czego dowiesz się podczas warsztatu?
 Omówimy pracę stóp w kolejnych pozycjach, skupiając się głównie na pozycjach stojących 
Poznamy zasady aktywacji stóp i elementów systemu powięziowego w tym obszarze tak, aby poprawić stabilność i pewnie stać na ziemi. 
Będziemy korygować pracę stóp w praktyce wiodących asan tak, by ćwiczyć z korzyścią dla stawów skokowych, lędźwi, barków i całego ciała!

 

Jakie odniesiesz korzyści?
Korekta pracy stóp w asanie jest samą w sobie, kompletną rehabilitacją stawów skokowych. 
To także podstawa zdrowych lędźwi, barków a nawet szyjnego odcinka kręgosłupa.
Dzięki warsztatowi zyskasz świadomość stóp w praktyce, a tym samym czujność i uważność na podstawę asany.
Nauczysz się, jak ćwiczyć pożytecznie - aby nie pogłębiać nieprawidłowych wzorców i zastąpić je korzystnymi dla ciała.

 

Zapraszamy na warsztat gdzie praktyka łączy się z anatomicznym objaśnieniem i pozwala nam pracować jeszcze bardziej świadomie i pożytecznie. 

Chodźcie, bo warto!

 

 Prowadzący: Mateusz Stańczak - mgr fizjoterapii a także wieloletni instruktor oraz szkoleniowiec w zakresie ćwiczeń Jogi. Jego pasją jest omawianie metodyki wykonywania asan przez pryzmat biomechaniki oraz anatomicznych argumentów przemawiających za doborem określonego rodzaju pracy w pozycji dla danego typu osoby.

Sprawdźcie profil Mateusza na YouTube, aby zapoznać się z jego precyzyjnym, czujnym na szczegóły stylem pracy: https://www.youtube.com/user /mateusz130279

 

Termin: 18.09.2021 godzina 11.00 - 15.00 

Inwestycja: 190 zł
Zapisy:
Tel. 693 333 450
Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tagi wpisu