Logo Joga Gliwice
Logo Joga Gliwice
Studio Jogi warsztaty
Studio Jogi warsztaty
Studio Jogi warsztaty
  • Warsztaty
  • „Aktywuj mięśnie głębokie” warsztaty Patrycji Gawlińskiej 3 września 2016r.

„Aktywuj mięśnie głębokie” warsztaty Patrycji Gawlińskiej 3 września 2016r.

Podczas wykonywania vinyas czy bardziej wysiłkowych pozycji, aktywowanie mięśni głębokich ma ogromne znaczenie, nie tylko dlatego, aby praktyka była łatwiejsza, bardziej efektywna i efektowna, ale przede wszystkim bardziej bezpieczna. Mięśnie głębokie brzucha i dna miednicy to taki gorset podtrzymujący, stabilizujący kręgosłup i miednicę. Odpowiedzialne są również za utrzymanie narządów wewnętrznych we właściwym miejscu (np. dno miednicy podtrzymuje pęcherz, odbyt i organy płciowe) oraz wspomagają oddychanie. Mięśnie głębokie istotne są więc nie tylko podczas praktyki asan, ale i w życiu codziennym.

Na warsztacie:
– dowiesz się, gdzie szukać i jak aktywować mięśnie głębokie
– poznasz ćwiczenia, które pomogą je wzmocnić

– dowiesz się, jak wykorzystać te mięśnie w asanach
– będą często wykonywane pozycje min.: chaturanga dandasana, balanse czy stanie na głowie, w których aktywowanie mięśni głębokich pozwala na bardziej prawidłowe oraz bezpieczne ich wykonywanie

– poczujesz różnicę w praktyce asan, angażując mięśnie głębokie

– dowiesz się również jakie pozycje ułatwiają ich rozluźnienie, bo nie chodzi o to, aby podtrzymywać te mięśnie w permanentnym napięciu, ale o to, aby nauczyć się ich używać :)

Zapraszam serdecznie
Patrycja Gawlińska

Kiedy: 3 września 2016
Godziny: 10:00 - 14:00
Gdzie: Studio Izabeli Raczkowskiej, Gliwice, ul. Dolnej Wsi 35

Zapisy u:
Izy Raczkowskiej tel. 693 333 450; mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tagi wpisu