Oto dane do wpłaty:

STUDIO Izabela Raczkowska

ul. Dolnej Wsi 35

44-100 Gliwice

Alior Bank 78 2490 0005 0000 4500 2415 1780

Poproszę w tytule wpłaty napisać: „opłata za warsztaty pozycje odwrócone” i „nazwisko oraz imię”.

Plan:

9.30- 11.00 – Masaż powięziowy

11.15 – 13.15 – Mandala Namaskar + Yin Yoga

13.15- 14.00 – Yoga Nidra – pogłębiony relaks

MANDALA NAMASKAR

Mandala Namaskara jest rozszerzoną wersją Powitania Słońca. Podczas standardowej praktyki jogi jesteśmy zwróceni w jednym kierunku. Wykonując Mandala Namaskar przechodzimy przez sekwencje kilkunastu pozycji zwracając się w każdą stronę świata. Nie ma przystanku w żadnej asanie – płynnie na fali oddechu przechodzimy z jednej strony maty na drugą, zataczając pełen okrąg. Sekwencja składa się z 27 vinyas. Wykonujemy ją 4 razy, po dwa razy na lewą i prawą stronę tak żeby wykonać pełny obieg w kole (co składa się na symboliczną, jogiczną liczbę 108 vinyas ). W sekwencji tej na poziomie fizycznym wzmacniamy nogi, mobilizujemy biodra poprzez ruchy kuliste, zwiększamy poczucie równowagi oraz pracujemy w skłonach do przodu i w wygięciach do tyłu.

Dla zrównoważenia wytworzonej energii po Mandala Namaskar, zatopimy się w biernej praktyce jogi, cechującej się pasywnym pierwiastkiem YIN. Uziemimy w ten sposób wzbudzoną energię i rozprowadzimy ją głębiej po ciele. Ta łagodna sekwencja asan zrównoważy poprzednią formę pracy z ciałem jeszcze mocnej otwierając miednicę i biodra oraz tył ciała.

MASAŻ POWIĘZIOWY

Automasaż mięśniowo-powięziowy polega na rozluźnianiu i uwalnianiu napięcia z tkanek dzięki czemu ich struktura ulega zmianie. Przekłada się to bezpośrednio na ruchomość mięśni. Zmniejsza on dolegliwości bólowe, poprawia postawę ciała, zwiększa giętkość i płynność ruchów.

Jest to forma nieinwazyjnej terapii, która obejmuje mięśnie, nerwy i naczynia krwionośne. Powięź to unerwiona i unaczyniona tkanka łączna. Zniwelowanie napięcie w jej obrębie przywraca w homeostazę. W naszym organizmie powięź tworzy system, która oplata mięśnie, wiązadła, organy wewnętrzne, naczynia krwionośne, limfatyczne oraz tkankę nerwową. Stanowi nasz „drugi szkielet”. Napina się ona w wyniku urazów, zapaleń, gwałtownych ruchów czy nieprawidłowej postawy ciała.

Masaż działa holistycznie ponieważ wraz z usuwaniem napięcia mięśniowego usuwa on blokady emocjonalne i polepsza przyjemność z odczuwania własnego ciała. Tłumione emocji lokują się w różnych miejscach w ciele przez co odcinają nas od naszego ciała. Masaż mięśniowo powięziowy pozwala je natychmiastowo przebudzić i ożywić.

EFEKTY:

- natychmiastowe rozluźnienie

- poprawia przepływu energii

- osłabia dolegliwości bólowe

- przywraca prawidłowe ułożenie nerwów, powięź i mięśni

YOGA NIDRA

Yoga Nidra jest metodą systematycznego wywoływania pełnego fizycznego, psychicznego i emocjonalnego relaksu. Jej praktyka przyczynia się do poprawy zdrowia poprzez obniżenie napięcia i niepokoju, z którymi często współwystępują psychosomatyczne objawy związane z bólami i zawrotami głowy, bólami w klatce piersiowej, kołataniem serca, poceniem się czy bólem brzucha. Podczas sesji znajdujemy się w specyficznym stanie pomiędzy jawą i snem, w którym doświadczamy przytomności przebywając jednocześnie w stanie głębokiego snu. Jest to technika przekształcania pozwalająca na całkowity reset układu nerwowego. Nie trzeba się przygotowywać na sesje jogi nidry należy tylko pozwolić sobie na pełne spokoju, spontaniczne doświadczenie.

O prowadzącym:

Krystian Mesjasz jest nauczycielem ashtanga vinyasa yogi. Publikuje w magazynie „Yoga & Ayurveda” przedstawiając czytelnikom kulturę Indii i historię nowożytnej jogi. Jest również redaktorem portalu "Boso na macie" - jednego z największych portali o jodze i zdrowym stylu życia. Regularnie podróżuje do Mysore w Indiach, gdzie pod okiem Sharata Joisa pogłębia i rozwija praktykę jogi. Autoryzowany przez Instytutu KPJAYI w Mysore, Level 1.

 

Awareness through movement

more

WE INVITE YOU TO OUR CLASSES!

We invite you to the exercises organized in a cosy and stylish venue at the Dolnej Wsi 35 street. The classes take place each week in small groups. Most of the classes are one hour and fifteen minutes long. Admission pass prices vary depending on the number of classes attended in a week.
Please contact us before you come – call 693 333 450. We exercise barefoot and in clothing that does not restrict movement. Please do not eat large meals up to two hours prior to the classes.

The cost of a single class is 30 PLN. First class is free!

I also conduct individual classes. The price is negotiable.

The admission passes include four subsequent weeks (rolling month) starting with the day visible on the pass.

A single missed class can be rescheduled within that period of time. If the absence is longer, the classes cannot be rescheduled.

Admission passes:

  • 1 class per week (4 in a rolling month) – 100 PLN
  • 2 classes per week (8 in a rolling month) – 150 PLN
  • 3 classes per week (12 in a rolling month) – 190 PLN
  • 8 class admissions to be used within 3 months – 190 PLN
  • Admissions to all yoga classes within a rolling month – 250 PLN
  • 3 classes per week (2 yoga class + 1 meditation) - 190 PLN
  • 1 class per week meditation (4 in a rolling month) - 100 PLN

 

Our team

Every type of yoga is fun. Yoga in the lyengara has taught me how to work with aid and to work with people who are ill, pregnant or elderly. Ashtanga Vinyasa Yoga has taught me the to smoothly transition from one position to another. Thanks to it I discovered the strength resulting from the ujjayi and bandh breathing. Yinyasa Karma has revealed the multitude of the so far unknown positions and pranayame. It gave me meditation. Yin Yoga has increased the movement rang and taught me humility. Academic Yoga has taught me the position precision. It has shown me the yoga from the anatomical side. I am headed for the Shivananda yoga, but I already know I will learn much from it.
Each yoga teacher, practicing any of the approaches, can share valuable knowledge. Every one of them is different and therefore – unique. Each one of them teaches through the prism of their own experience, which makes them exceptional. It is up to us to be mindful, open and ready to use the knowledge.
We are certified in various yoga types and teach using different approaches to fully exploit the range of tools offered by these yoga types.

Iza Raczkowska

certified teacher/physiotherapist/owner

Marzena Dudek

certified teacher

Ewa Maciejowska-Figiel

certified teacher

Magda Mironowicz

certified teacher

Gallery

Classes Hours - Valid from 03.09.2018

 

 

  

MondayTuesday WednesdayThursdayFriday

8:30-9:45

Mixed group

(Beginner + Intermediate)


Iza/Ewa
-

8:30-9:45

Mixed group

(Beginner + Intermediate)


Iza
-

8:30-9:45

Mixed group

(Beginner + Intermediate)Iza/Ewa

17:00-17:45

Meditation, concentration and awareness tehniques


Iza

17:00-17:45

Healthy spine

(from 3.03.20)


Magda

-

16:30-17:45

Entry group


Ewa

-

18:00-19:15

Beginner group


Ewa

18:00-19:15

Intermediate group


Iza

18:00-19:15

Beginner group


Ewa

18:00-19:15

Intermediate group


Iza
-

19:30-20:45

Mixed group

(Beginner + Intermediate)


Ewa

19:30-21:00

Advanced group + meditation


Iza

19:30-20:45

Mixed group

(Beginner + Intermediate)


Ewa

19:30-21:00

Advanced group+meditation


Iza
-

Partnership

Slide background

„ To co sobie uświadamiasz, to kontrolujesz. To czego sobie nie uświadamiasz, kontroluje Ciebie.”

Antony de Mello