Logo Joga Gliwice
Logo Joga Gliwice
Studio Jogi Aktualności
Studio Jogi Aktualności
Studio Jogi Aktualności
  • Aktualności
  • "W poszukiwaniu ciszy" medytacja online - poniedziałek 18.00

"W poszukiwaniu ciszy" medytacja online - poniedziałek 18.00

Gonimy przez całe życie za wieloma celami, nasze pragnienia i myśli wyznaczają drogi, którymi podążamy i kształtują nasze losy oraz nadają koloryt naszej codzienności. W zdobywaniu celów wykreowanych przez pragnienia upatrujemy szczęście. W poczuciu zaś kontroli nad ich zdobywaniem upatrujemy spokój. Problem polega na tym, że one szczęścia nam nie dadzą nawet jeśli je osiągniemy - ponieważ się nie kończą. Zaraz po zdobyciu jednego celu umysł tworzy sobie następny i następny. Zaś szukanie kontroli, szukanie schronienia w rzeczach, na które nie mamy wpływu do spokoju stanowczo nie prowadzi.

 

Często czujemy intuicyjnie, że mamy dosyć tego schematu ale nie do końca wiemy jak z niego wyjść. Czujemy, że nie tędy droga… Pragniemy ulgi. Przestrzeni. Zgody na zadowolenie z codzienności. Mamy dość oporu. Poszukujemy ciszy.


Tu pomaga medytacja.
Czym nie jest medytacja?


Na temat medytacji słyszy się wiele nieścisłości. Tym bardziej teraz - w czasach niepokoju kiedy “zapotrzebowanie na spokój” stało się niezbędne hasło medytacja stało się bardzo modne i często błędnie interpretowane.
Napiszę więc może czym nie jest medytacja. No więc medytacja nie jest techniką relaksu choć bardzo wiele osób tak to sprzedaje. Owszem istnieją ćwiczenia wprowadzające uczące świadomego rozluźniania i relaksu ale to nie medytacja. 
Na medytacji nie wprowadzę nikogo w żaden trans czy hipnozę. Nie ja.
Medytacja nie powinna być także ucieczką od rzeczywistości. Wręcz przeciwnie. 
Medytacja nie nadaje się tylko dla ascetów, mnichów lub ezoteryków wszelkiej maści.

 

Czym więc jest medytacja?
Jest medytacja osobistą i w pełni świadomą analizą procesów percepcji. Jest wglądem w bieżące doświadczenie. 
Medytacja pomaga spojrzeć na siebie, swoje codzienne życie, swoje pragnienia i na otaczający nas świat z pewnej perspektywy, z dystansu. Dystans ten pozwala nam na zrozumienie czym faktycznie rzeczy są, czym są uczucia i czym są nasze myśli. Pomaga odnaleźć powiązania między nimi. Dystans, który daje medytacja pozwala nam wychwycić wszystko co w się pojawia w umyśle oraz odpowiednio to zinterpretować a poprzez to i kontrolować. Medytacja więc uczy jak wyjść poza cykl pragnień i nawykowych wzorców. Jak przełamać schematy myślowe.
Zapraszam Was serdecznie na cotygodniowe medytacyjne spotkania ze mną na platformie Zoom.


Będziemy uczyć się ćwiczeń koncentracyjno - medytacyjnych. Będziemy uczyć się uważności i pogłębiania świadomości. Będziemy uczyć się obserwowania reakcji swojego umysłu. Będziemy się uczyć wycofywania zmysłów. Wprawdzie medytacja to proces pasywny niemniej aby do niej dojść zaproponuje Wam tu wiele aktywnych technik ułatwiających tę drogę. Nauczę też Was jak wprowadzać te ćwiczenia w codzienność aby zwielokrotnić ich moc.

W każdy poniedziałek o godzinie 18.00 zapraszam Was na wspólne spotkanie z umysłem. Każde spotkanie trwać będzie 40 minut.
Koszt dostępu do 4 kolejnych spotkań to 80 zł. Jeśli chcesz dołączyć tylko jednorazowo to kosztuje to 30 zł.
Jeśli jesteś chętny to napisz do mnie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na messengera na Facebooku. 

 

 

Tagi wpisu